2022.01.21
Dar visai neseniai norėdamas pradėti verslą turėjai turėti nemažą pradinį kapitalą – prekėms nusipirkti, sandėliui išsinuomoti, fizinei lokacijai išlaikyti. Tai stabdė daugelį verslių iniciatyvų ir norai likdavo tik pasvajojimais.
Besikeičiant technologijoms ir atsiradus internetinio verslo modeliui, galimybių pradėti savo verslą gerokai padaugėjo, o sąlygos – supaprastėjo. Pradėti prekiauti pasidarė prieinama bet kuriam galinčiam įsigyti iPhone. Būtent su šio telefono kaina lyginu, nes už tokią sumą ir galima įkurti internetinį verslą. Jeigu kyla klausimas, ar galima ir su mažiau, tai įsivaizduok, kad kuo mažesnis startinis biudžetas, tuo daugiau pastangų, laiko ir energijos kainuos tavo projektas. Visgi, pastangos leis tikrai žinoti, ar verslas juda į priekį ir generuoja lėšas ir nėra tik pinigų žarstymas ant dar nepatvirtintos idėjos, viliantis sulaukti staigios sėkmės, kuri, deja, nuvilsiu – neegzistuoja.
Internetinis pasaulis yra didelis vandenynas ir norint būti matomu yra labai svarbu pasirinkti savo nišą. Dažniausiai tai būna itin siaura niša, sprendžianti vieną konkrečią problemą. Mano atveju, tai buvo internetiniai mokymai, sukurti labai siaurai auditorijai žmonių – portretų fotografams, kurie dirba studijoje ir sprendžia vieną konkrečią problemą, kaip nupiešti rankų darbo fonus. Tai yra didelė problema industrijoje, nes fonų kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių dolerių, tad net jau turinčiam savo klientus fotografui tai yra didelė investicija. Mes spręsdami vien šią vienintelę problemą sugebėjome savo internetinį verslą išvystyti iki daugiau nei 100 000 eurų per metus generuojantį verslą ir tik tada ėmėme plėsti temas, kuriomis siūlėme mokymus savo studentams.
Vienos, atrodytų, mažytės problemos sprendimas leido mums surinkti beveik 13 000 žmonių bazę email platformoje ir virš 5 000 klientų. Žinoma, svarbu paminėti, kad mokymai yra sukurti anglų kalba ir todėl nišiniai produktai gali sulaukti sėkmės. Sprendžiant mažą problemą turi įsitikinti, kad yra bent 1 milijonas žmonių, kurie domisi tavo problema. Būtent dėl šio aspekto, darydami mokymus užsienio kalbomis, rečiau susidursite su „lubomis” kiek galite uždirbti.
Taigi, informacinių technologijų amžiuje kurti ir parduoti informaciją pasidarė itin paprasta ir populiaru. Dauguma galbūt galvoja, kad tai COVID pandemija paskatino žmones suskubti mokytis internetu, bet taip nėra. Tai klestinti niša, į kurią dabar pats metas prisijungti. Ir nors atrodo, kad ši industrija jau perpildyta, vietos čia vis dar tikrai yra. Kol kas... Informacinių internetinių produktų industrija vis dar yra ankstyvojoje augimo stadijoje, tad suspėti sudalyvauti rinkos augime dar yra galimybių!
Štai 3 priežastys, kodėl tu taip pat gali pamėgti internetinį informacinių produktų verslą ir norėti jį pradėti:
Taigi, tikiuosi tave tai įkvėps pradėti galvoti kokį internetinį informacinį verslą norėtum turėti ar bent pakvies įsileisti vidun mintį, jog tai įmanoma. Jeigu kyla konkrečių klausimų, junkis prie idialogue platformos ir užduok klausimus tiesiogiai man!