idialogue

2022.12.30

Knygos, kurias verta perskaityti 2023

Kaip atrasti geriausias knygas, kurias verta perskaityti 2023–iaisiais? Lyg poterį kartojame – taupykite laiką ir remkitės  rekomendacijomis, rekomendacijomis, rekomendacijomis… Ir ne bet kieno, o kompetentingų ir visada smalsių idialogue Mentorių!

 

Vaida Paulauskienė rekomenduoja (kviečiu prisijungti į Goodreads, kur pažymiu ir įvertinu perskaitytas knygas):

 

M. Abramovic „Eiti kiaurai sienas” – viena garsiausių šių dienų menininkių, vadinama „performanso krikštamote”. Nepaprastai charizmatiška, bebaimė, dramatiška ir minias įkvepianti menininkė bei unikalūs jos pasirodymai, balansuojantys ant baimės, skausmo ir išsekimo ribos, prikausto milijonų žmonių dėmesį jau daugiau nei keturis dešimtmečius. Ši knyga yra Marinos autobiografiniai atsiminimai ir pasakojimai apie jos gyvenimą bei patyrimus, paklojusius kelią performansų gimimui.

 

T. Westover „Apšviestoji” – pasauliniu bestseleriu tapęs kvapą gniaužiantis autobiografinis pasakojimas apie pabėgimą iš atsiskyrėliškos radikalios mormonų šeimos. Tai taip pat viena iš B. Obamos ir B. Gateso rekomenduojamų knygų.

 

P. M. Thoren „Agile People” – čia aprašoma kaip vadovai, žmogiškųjų išteklių specialistai, įmonių sprendimų priėmėjai ir darbuotojai gali perimti lankstų, sklandų ir į klientus orientuotą šiuolaikinių technologijų įmonių mąstymą tam, kad įveiktų ateities iššūkius, padidintų organizacijos našumą bei įgalintų darbuotojus tapti motyvuotais ir suinteresuotaisiais organizacijos nariais. 

 

L. Adams „Disrupted HR” – buvusi BBC personalo direktorė teigia, kad reiktų atsitraukti nuo senųjų HR‘o tendencijų ir moko kaip iš naujo pažvelgti į savo kasdienius veiksmus, randant tai, kas iš tikrųjų kuria vertę ir prasmę darbuotojams organizacijoje.

 

Artūras Sedleckas rekomenduoja:

 

G. S. Clason „Turtingiausias Babilono žmogus” – pasakojama apie vieną Babilono vergą, pasinaudojusį knygoje surašytomis paslaptimis ir taip praturtėjusį. Kiekvienas apsakymas moko kokio nors konkretaus aspekto, kuris paaiškėja skaitant ir apmąstant aprašytą istoriją, tad tai tobulas finansų vadovas, pilnas laiko išbandytų principų, kaip praturtėti ir išlikti turtingu.

 

Tomas Smalakys rekomenduoja:

 

R. Sharma „5AM Club” – knyga apie tai, kaip savo dieną pradeda išmintingi žmonės ir verslo titanai, kad jų tikslai būtų pasiekti. Svarbiausia, susipažinsite su taktika kaip apsaugoti savo talentus ir kaip apginti svajones nuo įvairių gyvenimo smulkmenų, kad jus lydėtų sėkmė ir kad darytumėte poveikį pasauliui.

 

Ieva Kiliuvienė rekomenduoja:

 

Visas Hario Poterio knygas. Nes kartais, nuolatiniame žinių kaupimo maratone, verta stabtelėti ir pasidžiaugti magija.

 

Sercan Saylik rekomenduoja:

 

J. Clear „Atomic Habits” – knyga siūlo patikrintą sistemą, kaip tobulėti kiekvieną dieną. Jamesas Clearis, vienas iš pirmaujančių pasaulio įpročių formavimo ekspertų, atskleidžia praktines strategijas, kurios Jus tiksliai išmokys kaip suformuoti gerus įpročius, atsikratyti blogų ir įvaldyti mažyčius veiksmus, kurie lems puikius rezultatus. Pats neseniai perskaičiau ją ir stengiuosi aplikuoti knygoje duotus patarimus savo gyvenime – labai greitai pasijaučia efektas.

 

Egle Aleksandravičiūtė rekomenduoja:

 

N. Dank ir R. Hellström „Agile HR: Deliver Value in a Changing World of Work” – Agile HR nėra naujas konceptas, bet Lietuvoje dar tik pradedama apie tai kalbėti, tad tiems, kas norėtų tai pasiekti, bet nežino nuo ko pradėti – tai puiki knyga. Ji padės dirbti su suvaržymais, nusistatyti prioritetus, įvertinti ką verta vykdyti, plėtoti, ką pertvarkyti, ko atsisakyti ir tiesiog bendrai siekti nuolatinio verslo tobulinimo. 

 

Algirdas Raicevičius rekomenduoja:

 

P. Lencioni „The Five Dysfunctions Of A Team” – tam, kad gerai suprastum komandų dinamiką. Šioje istorijoje Lencioni atskleidžia penkias disfunkcijas, kurios paaiškina kodėl komandos, net ir pačios geriausios, dažnai patiria sunkumų. Jis pateikia galingą modelį ir veiksmingus žingsnius, kuriais galima pasinaudoti norint įveikti šias dažniausiai pasitaikančias kliūtis ir sukurti darnią bei veiksmingą komandą.

 

M. Syed „Black Box Thinking” – tam, kad turėtum gerą požiūrį į klaidas ir supratimą apie tai, koks svarbus darbe yra nuolankumas. Matthew Syedas, remdamasis stulbinančiu skaičiumi konkrečių atvejų ir realių pavyzdžių, taip pat naujausiais moksliniais tyrimais apie ribinį pelną (marginal gains), kūrybiškumą ir drąsą, pasakoja apie tai, kaip iš tikrųjų pasiekiama sėkmė ir kaip negalime tobulėti, jei nesame pasirengę mokytis iš savo klaidų.

 

J. Magretta „Understanding Michael Porter” – tiems, ką domina produktų bei verslo vystymas, nes jei norite suprasti, kaip įmonės pasiekia ir išlaiko konkurencinę sėkmę, Michaelo Porterio sistemos yra to pagrindas. 

 

Norisi daugiau knygų rekomendacijų? Skaityk 10 knygų, kurias skubėti perskaityti tau rekomenduoja idialogue Mentoriai | 6th edition.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Cybersecurity - ne tik programuotojams: kaip patekti į perspektyviausią tech sritį be patirties
„Niekada nemaniau, kad mano karjeros kelias atves mane čia”, – šypsosi Tadas Cimakevičius, kibernetinio saugumo vadovas bei idialogue platformos mentorius. Tokių kaip Tadas Lietuvoje reikia vis daugiau – remiantis MITA technologijų sektoriaus prognoze, iki 2025 m. Lietuvoje trūks apie 3000 kibernetinio saugumo specialistų.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Mentorystės galia: kaip „Nord Security“ mentorystės programa ugdo ateities lyderius
Styvas Džobsas padėjo Markui Zuckerbergui ugdyti lyderystės įgūdžius ir inovacijų viziją, o Warrenas Buffettas – Billui Gatesui tobulinti strateginį mąstymą ir finansinius sprendimus. Abi šios mentorystės rodo, kaip svarbu turėti išmintingus patarėjus, kurie ne tik nukreipia tinkama linkme, bet ir padeda pasiekti didžiausią karjeros potencialą.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai darbo skelbimų portalų nebepakanka
Dažnai susiduriame su situacijomis, kuomet darbdaviai neatsako į išsiųstą kandidato gyvenimo aprašymą (CV) ir palieka mus nežinioje. Dažnas kandidatas tuomet svarsto, ar vertėtų nuleisti rankas ir darbo ieškoti kitoje įmonėje, ar visgi belstis į norimų darbdavių duris yra ne tik leistina, bet ir sveikintina.
Skaityti toliau