Neringa Sendriūtė

2023.02.09

The silent coach - kur ieškosi lėtesnės gyvenimo pavaros?

Mes trokštame dėmesio sau

 

Pasaulis juda per greitai, tad norisi įjungti lėtesnę pavarą. Tu teisiniesi, kad tavo ambicijos didelės, karjera ir projektai nelaukia, o nuo šeimos atsakomybių negali pabėgti. Tai kurgi ieškoti  lėtesnės pavaros?

 

Mentorė Loreta Pivoriūnaitė sako, kad iš esmės problema – tai ne laikas (kiekybė), kurį stengiamės valdyti, o emocijos (kokybė) – jos sprendžia mūsų gyvenimo laimę šiame gyvenimo greitkelyje. 

 

„Manau, kad mes trokštame dėmesio sau, – sako Loreta, – manau, kad problema ne kiek greitai važiuojame greitkeliu, bet ar tikrai į tą pusę. Reikalinga minčių dėlionė paleidimui viso to, prie ko esame prisirišę, kas mums netarnauja, nes kai paleidžiame ne savo dalykus, jaučiamės laisvesni ir laimingesni.“

 

Kaip vienas atlikėjas dainuoja „kad save prarytume ir išvemtume“

 

Asmeninio tobulėjimo srityje Loreta yra virš 14 metų. O tai reiškia seminarai, retreat’ai, stovyklos, žygiai ir visokios jų formos tam, kad pažintų save, rastų save iš naujo ir kitiems padėtų padaryti tą patį. Loreta keitė net gyvenamąsias vietas, kad pabėgtų nuo savęs ir kaip vienas atlikėjas dainuoja „kad save prarytų ir išvemtų“.

 

Loreta puikiai pažįsta tą vietą, kur emocinė energija nuteka ne ten, kur norisi. Tai taškas, kai po eilinio pagerėjimo, paaugimo, šviesos akyse, kyla klausimas, o kaip toliau ir ar tikrai taip toliau. Ateina laikas ir etapas gyvenime save ne su kažkuo lyginti, o ieškoti darnos, ne verstis per galvą, o leisti sau vesti save į subtilesnį savęs pajautimą.

 

Loreta suprato, o kaip būtų gerai knyga, kurioje būtų sudėti būdai saviugdai ir refleksija, tam, kad galėtume giliau prieiti prie savęs. Gyvenime tau juk reikia 4 palaikymo ir tobulėjimo pamatų: trenerio, draugo, mentoriaus ir „cheer leader’io”.

 

Gimė knyga „The silent coach”

 

Tad gimė knyga „The silent coach” kaip viena iš statybinių medžiagų tvirtam asmeniniam pamatui. „Vietoje to, kad perskaitytum 100 savipagalbos (self-help) knygų, gali į rankas paimti „The silent coach”, – sako Loreta. 

 

Tie, kurie jau spėjo perskaityti šią knygą, dalinasi, kad tai – turtingas pritaikomų praktikų vadovas:

  • „Jei einate savęs tobulėjimo keliu ir norite padėti kitiems koučingo ir savipagalbos priemonėmis, ši knyga jums bus tarsi visų savipagalbos metodų enciklopedija.“ – teigia Giedrius.
  • „Knyga buvo šių metų skaitymo atradimas! Tokia kompaktiška, sodri ir atsiperkanti.“ – atsiliepia Piret.

 

Loreta dalinasi, kad knygoje sutalpino išjaustus ir ištestuotus su klientais saviugdos būdus ir technikas. Taip pat knygoje didelę dalį užima mokymų planas tiems, kas vis tik išdrįstų pravesti mokymų sesiją ar užsiėmimą savo draugams, komandai be išankstinio kokio train the trainer kurso. Loretai svarbu, kad skaitytojas pats per save „prakoštų“ techniką, o turint savo patirtį toliau galėtų dalintis su kitais, jei nori ir jaučia, kad gali.

 

Knygoje yra užkoduoti refleksijos žingsniai – daryti, reflektuoti, vėl daryti, mokyti. Tiesa, tuo atveju, jei tinka, patinka ir veikia. Taip pat knygoje yra nurodyti šaltiniai, kur galima toliau semtis žinių ir praktikuotis. Skaitytojas pats atsirinks tai, ko jam labiausiai reikia, nes kiekvienas skyrius, tai naujas etapas asmeninio augimo kelyje.

 

Dabar Loretos knyga, gimusi Indonezijoje, išleista Lenkijoje, yra parduodama Lietuvoje. Įsigijimui ją rasi čia.

 

Loreta džiaugiasi, kad mentorystė buvo vienas svarbiausių knygos rašymo ir išleidimo proceso sėkmės faktorių: „Prisipažįstu, kad dirbau aštuonis mėnesius su mentoriumi kiekvieną savaitę, tikslingai, atkakliai ir tomis akimirkomis, kai nebūdavo jėgų. Esu labai laiminga ir apdovanota, kad turėjau mentorių, kuris man padėjo. Mentorystė įgyvendinimui savo asmeninio ar profesinio tikslo yra ypatingai reikalinga.“

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Neringa Sendriūtė

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai darbo skelbimų portalų nebepakanka
Dažnai susiduriame su situacijomis, kuomet darbdaviai neatsako į išsiųstą kandidato gyvenimo aprašymą (CV) ir palieka mus nežinioje. Dažnas kandidatas tuomet svarsto, ar vertėtų nuleisti rankas ir darbo ieškoti kitoje įmonėje, ar visgi belstis į norimų darbdavių duris yra ne tik leistina, bet ir sveikintina.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Mokymai
Kaip carVertical suprato, kad jų organizacijai reikia mentorystės?
Versle, kaip ir automobilių lenktynėse – labai svarbus komandinis darbas, todėl augimo rekordus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje mušanti „carVertical“ organizacija jau spėjo pritaikyti mentorystės programą savo įmonės viduje. Nors dažnai svarstoma, kada šis įrankis įmonėms gali atnešti daugiausia naudos, tai puikus pavyzdys, kad mentorystė pritaikoma tiek ir augančioms, tiek ir brandžioms organizacijoms. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Mentorystė per bendradarbiavimą: kaip įmonių grupė skatina talentų vystymą ir bendradarbiavimą?
Skirtingai nei fiziniai mokymai, kurie dažniausiai yra trumpalaikiai ir skirti konkrečioms žinioms įgyti, mentorystė yra ilgalaikis procesas. Tai leidžia darbuotojams palaipsniui augti ir pritaikyti įgytas žinias realiose darbo situacijose, nuolat gaunant mentoriaus palaikymą. Šiame straipsnyje kartu su įmonių grupės atstovu Domu Šilenskiu neriame į programos ypatumus, pamokas ir vertę ne tik darbuotojams, bet ir visai Zabolis Partners grupei.
Skaityti toliau