2024.05.26

Mentorių TOP10 knygų rekomendacijos

Yra vienas nemirštantis laimės, profesionalumo ir sėkmės receptas. Jį naudoja ne tik į viršų kopiantys profesionalai, bet ten jau esantys, nes tai ne tik naudinga, bet ir malonu. Taip, kalbame apie knygas ir skaitymą.

 

Visgi šiandienos pasiūloje visko neperskaitysime, o visko perskaityti ir nereikia. Verta atrasti tik tas knygas, kurios iš tiesų pilnos vertingo turinio, keliaujančio giliai į vidų. Šioje vertingų skaitinių paieškoje tau pasitarnaus idialogue mentoriai, nes jie rekomenduoja savo TOP10 įsimintiniausių ir vertingiausių knygų.

 

Dmitrijus Fofonovas rekomenduoja:

 

„The Objective” – rekomenduoju visas tris dalis, kurios suteikia supratimą, kad visos problemos sprendžiamos bei turi tikslų sprendimo algoritmą, tad galima išlipti iš bet kokios „duobės”.

 

Giedrė Norkūnė rekomenduoja:

 

K. Antarovos „Du gyvenimai“ – ypatinga ir verta kiekvienos minutės, praleistos ją skaitant. Tai knyga, kuri dešimtmečius buvo slapta perrašinėjama ir dalijama iš rankų į rankas kaip didžiausias turtas. Tai knyga, kuri gydo sielą, pabudina iš dvasios letargo ir atgaivina kūną.

 

Simona Damulienė rekomenduoja:

 

A. Hansen „Naršymo metas” – mes dar niekada taip sparčiai nekeitėme elgsenos, kaip per pastaruosius dešimtmečius, o ši knyga yra būtent apie smegenis bei pasaulį, kuriam jos buvo pritaikytos ir žmonių elgsenos priežastis praktiškai.

 

Vilma Melėnaitė rekomenduoja:

 

D. Kahneman „Mąstymas, greitas ir lėtas“ – moko aklai nesikliauti nuojauta, naudotis lėtojo mąstymo privalumais, o svarbiausia – suderinti du mąstymo būdus taip, kad jie dirbtų mūsų naudai – padėtų adekvačiai vertinti aplinką ir žmones, leistų priimti teisingus, sėkmę lemiančius sprendimus tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime.

 

Kamilė Ramanauskaitė – Šidiškienė rekomenduoja:

 

O. Varol „Think Like a Rocket Scientist: Simple Strategies You Can Use to Make Giant Leaps in Work and Life” – buvęs raketų mokslininkas atskleidžia įpročius, idėjas ir strategijas, kurios leis iš pažiūros neįmanomą paversti įmanoma.

 

Irina Četovičienė rekomenduoja:

 

D. Zahariades „Psichologinis tvirtumas” – knyga pateikia žingsnis po žingsnio mokymų programą, kaip atsispirti sunkumams. Įgysite žinių, kaip išlikti atkakliu, kai gyvenimas tampa sudėtingas, o aplinkybės krypsta neplanuota linkme. Sužinosite, kaip valdyti įtampą, kontroliuoti savo impulsus bei atlaikyti nesėkmes lydintį emocinį ir psichologinį stresą.

 

Giedrė Soares – Jurgutytė rekomenduoja:

 

S. Peck „Nepramintuoju taku” – autorius siūlo būdus, kurie padeda pasiekti aukštesnį savęs pažinimo lygį, t. y. drąsų savo problemų pripažinimą ir pokyčių skausmo iškentėjimą. Jis aptaria nuoširdžios meilės ryšių prigimtį, moko, kaip atpažinti tikrąją tarpusavio santykių darną, kaip atskirti priklausomybę nuo meilės, kaip tapti jautresniems auklėjant vaikus ir būti atsakingam pačiam už save.

 

Bessel Van der Kolk „Kūnas mena viską” – nepaprastai svarbi knyga kiekvienam, besidominčiam potrauminiu stresu ir jo gydymu bei jo poveikio visuomenei mastais.

 

Giedrė Mockienė rekomenduoja:

 

G. Simanauskaitė ir V. Valentukonytė – Urbonavičienė „Organizacija, kuri susikalba” – konkretūs patarimai, kaip sukurti efektyvią vidinę komunikaciją, kuri padeda siekti verslo tikslų. Pateikiami 30 Lietuvoje veikiančių įmonių pavyzdžiai.

 

Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė” – tai labai šilta knyga, kuri ir prajuokins, ir sugraudins. Su meile ir puikiu skandinavišku humoru papasakota labai tikroviška istorija apie nepaprastai mielą bambeklį, kurio neįmanoma neįsimylėti, privers susimąstyti apie mus pačius – mūsų vienatvę, draugystes, meilę.

Daugiau knygų rekomendacijų rasi čia.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Ar mentorystė - tik praeinanti mada?
Ateitis priklauso organizacijoms ir profesionalams, kurie supranta, kad tikroji konkurencinė vertė slypi gebėjime nuolat mokytis, adaptuotis ir augti. O mentorystė – tai ne tik įrankis šiam augimui, bet ir būdas užtikrinti, kad augdami neprarasime to, kas mus daro unikalius – mūsų žmogiškumo, kūrybiškumo ir gebėjimo kurti prasmingus profesionalius ryšius.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Kaip mentorystė padėjo paversti paauglystės svajonę realybe?
Prisimindamas savo paauglystę, Nerijus nuoširdžiai prisipažįsta, kad jo svajonės buvo kitokios nei bendraamžių: „Kai buvau paauglys, kitaip nei draugai svajojantys tapti gydytojais ar teisininkais, aš tiesiog norėjau būti turtingas”, – prisimena pašnekovas.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Augimui
Kaip mentorystė padeda profesionalams vis dar abejojantiems savimi?
Karjeros kelyje dažnai susiduriame su paradoksu – profesinė patirtis negarantuoja pasitikėjimo savimi ir būtent patyrę specialistai, puikiai išmanantys savo sritį, susiduria su giliausiomis abejonėmis. „Aš papasakosiu ką mentorystė reiškia žmogui, kuris abejoja gyvenime viskuo, o labiausiai tai pats savimi”, – taip savo pranešimą Guide&Grow Mentorship Summit '24 pradeda Gabrielė Bubokaitė, darbdavio įvaizdžio ir vidinės komunikacijos ekspertė.
Skaityti toliau