idialogue

2023.01.18

Mentoriai rekomenduoja profesinius įgūdžius | 1st edition

Nori būti supermenas, o gal profesionalas, kuris moka komunikuoti, programuoti ir organizuoti? Nors žinia, kad visko išmokti dėl 24 valandų limito dienoje neįmanoma, liūdina, idialogue Mentoriai dalinasi kokie įgūdžiai suteikia didžiausią grąžą ir kaip juos ugdytis.

 

Laura Aga

Aktyvus klausymasis, manau, yra labai naudingas įgūdis tiek profesiniame, tiek ir asmeniniame gyvenime.  Man jis labai padėjo būtent pardavimuose, o taip pat kuriant socialinius ryšius. Ir tai vienas pagrindinių koučingo įrankių, kurio galima išmokti.

 

Eglė Aleksandravičiūtė:

Komunikacija – nesvarbu kokioje srityje dirbame, jei sąmoningai tobuliname šį įgūdį, mūsų darbas tampa tikrai lengvesnis ir produktyvesnis. Eikime į mokymus, bendraukime su mentoriais, o po jų bent 1% žinių pradėkime taikyti, skirtumas tikrai jaučiasi.

 

Sercan Saylik:

Man labiausiai versle padėjo networking įgūdis – laisvai kalbėti ir komunikuoti bei plėsti savo ratą yra labai svarbus dalykas. O mokytis labai paprasta, tiesiog dažniau dalyvauk verslo renginiuose ir kalbink žmones.

 

Algirdas Raicevičius:

Rekomenduočiau ugdytis nuolankumą, nes jis atidaro duris visam tolesniam mokymuisi. Toliau skatinčiau mokytis komunikacijos įgūdžių, nes jie atidaro duris darbui su kitais žmonėmis. O tada siūlyčiau stipriai fokusuotis į kompetencinius pasirinktos srities įgūdžius.

 

Vienas geras būdas mokytis nuolankumui ir komunikacijos įgūdžiams yra kasdienio žurnalo (journaling) vedimas. Šiuo metodu galima konspektuoti kasdienes dienos patirtis ir taip mokytis iš realios gyvenimiškos praktikos. Na, o kompetenciniams įgūdžiams ugdyti yra skirta aibė knygų.

 

Jolita Budrienė:

Atsparumas stresui, nes recruiter'io darbe daug nežinomųjų ir neapibrėžtumo. Kas man padeda šią savybę stiprinti? Sportas bei tinkamas darbo ir laisvalaikio balansas.

 

Greta Skripkutė:

Sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu. Šis įgūdis neatsiejamas nuo teisininko profesijos. Pagrindinė mokykla – praktika, kurios galima gauti pradedant rašyti kursinius darbus universitete, o po to – pasirinktoje darbovietėje.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai darbo skelbimų portalų nebepakanka
Dažnai susiduriame su situacijomis, kuomet darbdaviai neatsako į išsiųstą kandidato gyvenimo aprašymą (CV) ir palieka mus nežinioje. Dažnas kandidatas tuomet svarsto, ar vertėtų nuleisti rankas ir darbo ieškoti kitoje įmonėje, ar visgi belstis į norimų darbdavių duris yra ne tik leistina, bet ir sveikintina.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Mokymai
Kaip carVertical suprato, kad jų organizacijai reikia mentorystės?
Versle, kaip ir automobilių lenktynėse – labai svarbus komandinis darbas, todėl augimo rekordus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje mušanti „carVertical“ organizacija jau spėjo pritaikyti mentorystės programą savo įmonės viduje. Nors dažnai svarstoma, kada šis įrankis įmonėms gali atnešti daugiausia naudos, tai puikus pavyzdys, kad mentorystė pritaikoma tiek ir augančioms, tiek ir brandžioms organizacijoms. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Mentorystė per bendradarbiavimą: kaip įmonių grupė skatina talentų vystymą ir bendradarbiavimą?
Skirtingai nei fiziniai mokymai, kurie dažniausiai yra trumpalaikiai ir skirti konkrečioms žinioms įgyti, mentorystė yra ilgalaikis procesas. Tai leidžia darbuotojams palaipsniui augti ir pritaikyti įgytas žinias realiose darbo situacijose, nuolat gaunant mentoriaus palaikymą. Šiame straipsnyje kartu su įmonių grupės atstovu Domu Šilenskiu neriame į programos ypatumus, pamokas ir vertę ne tik darbuotojams, bet ir visai Zabolis Partners grupei.
Skaityti toliau