idialogue

2023.01.18

Mentoriai rekomenduoja profesinius įgūdžius | 1st edition

Nori būti supermenas, o gal profesionalas, kuris moka komunikuoti, programuoti ir organizuoti? Nors žinia, kad visko išmokti dėl 24 valandų limito dienoje neįmanoma, liūdina, idialogue Mentoriai dalinasi kokie įgūdžiai suteikia didžiausią grąžą ir kaip juos ugdytis.

 

Laura Aga

Aktyvus klausymasis, manau, yra labai naudingas įgūdis tiek profesiniame, tiek ir asmeniniame gyvenime.  Man jis labai padėjo būtent pardavimuose, o taip pat kuriant socialinius ryšius. Ir tai vienas pagrindinių koučingo įrankių, kurio galima išmokti.

 

Eglė Aleksandravičiūtė:

Komunikacija – nesvarbu kokioje srityje dirbame, jei sąmoningai tobuliname šį įgūdį, mūsų darbas tampa tikrai lengvesnis ir produktyvesnis. Eikime į mokymus, bendraukime su mentoriais, o po jų bent 1% žinių pradėkime taikyti, skirtumas tikrai jaučiasi.

 

Sercan Saylik:

Man labiausiai versle padėjo networking įgūdis – laisvai kalbėti ir komunikuoti bei plėsti savo ratą yra labai svarbus dalykas. O mokytis labai paprasta, tiesiog dažniau dalyvauk verslo renginiuose ir kalbink žmones.

 

Algirdas Raicevičius:

Rekomenduočiau ugdytis nuolankumą, nes jis atidaro duris visam tolesniam mokymuisi. Toliau skatinčiau mokytis komunikacijos įgūdžių, nes jie atidaro duris darbui su kitais žmonėmis. O tada siūlyčiau stipriai fokusuotis į kompetencinius pasirinktos srities įgūdžius.

 

Vienas geras būdas mokytis nuolankumui ir komunikacijos įgūdžiams yra kasdienio žurnalo (journaling) vedimas. Šiuo metodu galima konspektuoti kasdienes dienos patirtis ir taip mokytis iš realios gyvenimiškos praktikos. Na, o kompetenciniams įgūdžiams ugdyti yra skirta aibė knygų.

 

Jolita Budrienė:

Atsparumas stresui, nes recruiter'io darbe daug nežinomųjų ir neapibrėžtumo. Kas man padeda šią savybę stiprinti? Sportas bei tinkamas darbo ir laisvalaikio balansas.

 

Greta Skripkutė:

Sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu. Šis įgūdis neatsiejamas nuo teisininko profesijos. Pagrindinė mokykla – praktika, kurios galima gauti pradedant rašyti kursinius darbus universitete, o po to – pasirinktoje darbovietėje.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Grįžimas į darbą po motinystės: laukiantys iššūkiai ir patarimai
Ilgą laiką praleidus namie, dažnai moteriai atrodo, kad ji viską pamiršo bei atsiliko nuo rinkos tendencijų. „Nė velnio, nes čia taip pat kaip išmokti važiuoti dviračiu. Sėdi ir važiuoji”, – būgštavimus nuramina Agnė. „Svarbu kelti sau realius lūkesčius. Jei įtikinėsime save, kad per metus ar dvejus viską pamiršome, pačios sau uždarysime duris. Tačiau grįžimas į darbą – tiesiog dar vienas pokytis, prie kurio reikia priprasti. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Mentorystė ir kasdienė disciplina: kaip sėkmingai pakeisti karjerą?
Kai idialogue mentee Dominyka Lamauskaitė rytais skubėdavo į darbą biure, ji jau žinojo – tai ne jos galutinė stotelė. Kažkur giliai viduje kirbėjo jausmas, kad gyvenime turėtų būti kažkas daugiau. Kažkas, kas leistų jai pasijausti savo vietoje. „Dirbau su dokumentais, su agentais... Tai buvo pirmas rimtesnis darbas, kur kiekvieną dieną 8 valandas praleisdavau ofise, – prisimena Dominyka, – bet jau tada žinojau, kad tai nebus mano viso gyvenimo karjera.”
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
KARJEROS VIRŠŪNĖ: Kiek vertas Silicon Valley sapnas?
Sukūrė 24 patentus, vėliau įsidarbino Silicon Valley svajonių įmonėje, tada įkūrė savo verslą, o galiausiai... grįžo atgal. Tai – Valdo Pilkausko, Oxylabs sprendimų architekto istorija, kuri verčia permąstyti, ką iš tiesų reiškia profesinė sėkmė.
Skaityti toliau