idialogue

2022.07.29

Mentoriai rekomenduoja: pirmosios dienos naujame darbe

Pirmosios dienos naujame darbe? Ne problema! idialogue Mentoriai, darbo patirtį sukaupę jau ne vienoje organizacijoje, dalinasi patarimais pirmosioms darbo dienoms.

 

Rasa Kaminskienė:
Buti drąsiu, aktyviu, smalsiu, klausti ir įsitraukti nuo pirmų dienų.

 

Darija Tonkich:
Patarčiau smalsauti bei įsivardinti kas svarbu, nusibrėžti savo ribas ir kriterijus pagal ką vertinsi naują įmonę, vadovą, kolegas bei užduotis. Bandomasis laikotarpis skirtas abiems šalims.

 

Džiuginta Gruodienė:
Patarčiau išnaudoti naujoko privalumus ir kuo daugiau klausti. Nėra kvailų klausimų, yra tik nepaklausti klausimai, kurie po mėnesio ar poros virsta supratimu, kad taigi jau turi žinoti! Ypač svarbu klausti, kad perprastum proceso esmę – kodėl taip daroma? Ir nesitenkink atsakymu „mes visada taip darom”. Per naujokų klausimus esame patobulinę daug procesų, kai dalykai buvo daromi „nes taip visi įprato” ir jau niekas nebepamena kodėl.

 

Asta Mikalajūnienė:

Network’inti ir įsivardinti svarbiausius kontaktus, reikalingus pozicijai sėkmingai išpildyti. Tiek neformalūs, tiek formalūs ryšiai labai svarbūs, o pagrindas dažnai dedamas pradžioje.

 

Vitalija Uzialaitė:
Bendrauti, klausti, domėtis, stebėti ir nepaslyti ant atsakymo „nes taip visada darom”, „taip reikia” ar pan. Naujos įžvalgos, teisingi klausimai ir pastebėjimai, kad gali būti kitaip, gali labai pasitarnauti, atnešti teisingą pokytį, efektyvinti procesą ar veiklą. Tiesiog būti drąsiam / iai.

 

Saulius Alksnis:
Įsitraukti į vidines iniciatyvines grupes (sporto, hobių, organizacijos vystymo, savanoriavimo, etc.), kas leis sutikti daugiau žmonių, užmegzti naujų ryšių, pažinti kultūrą, o ilgainiui tokias grupes inicijuoti.

 

Gražina Morozovienė:
Tikėti savimi 110%, turėti ‘I can do’ požiūrį ir būti ‘proactive’.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai darbo skelbimų portalų nebepakanka
Dažnai susiduriame su situacijomis, kuomet darbdaviai neatsako į išsiųstą kandidato gyvenimo aprašymą (CV) ir palieka mus nežinioje. Dažnas kandidatas tuomet svarsto, ar vertėtų nuleisti rankas ir darbo ieškoti kitoje įmonėje, ar visgi belstis į norimų darbdavių duris yra ne tik leistina, bet ir sveikintina.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Mokymai
Kaip carVertical suprato, kad jų organizacijai reikia mentorystės?
Versle, kaip ir automobilių lenktynėse – labai svarbus komandinis darbas, todėl augimo rekordus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje mušanti „carVertical“ organizacija jau spėjo pritaikyti mentorystės programą savo įmonės viduje. Nors dažnai svarstoma, kada šis įrankis įmonėms gali atnešti daugiausia naudos, tai puikus pavyzdys, kad mentorystė pritaikoma tiek ir augančioms, tiek ir brandžioms organizacijoms. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Mentorystė per bendradarbiavimą: kaip įmonių grupė skatina talentų vystymą ir bendradarbiavimą?
Skirtingai nei fiziniai mokymai, kurie dažniausiai yra trumpalaikiai ir skirti konkrečioms žinioms įgyti, mentorystė yra ilgalaikis procesas. Tai leidžia darbuotojams palaipsniui augti ir pritaikyti įgytas žinias realiose darbo situacijose, nuolat gaunant mentoriaus palaikymą. Šiame straipsnyje kartu su įmonių grupės atstovu Domu Šilenskiu neriame į programos ypatumus, pamokas ir vertę ne tik darbuotojams, bet ir visai Zabolis Partners grupei.
Skaityti toliau