idialogue

2022.07.29

Mentoriai rekomenduoja: pirmosios dienos naujame darbe

Pirmosios dienos naujame darbe? Ne problema! idialogue Mentoriai, darbo patirtį sukaupę jau ne vienoje organizacijoje, dalinasi patarimais pirmosioms darbo dienoms.

 

Rasa Kaminskienė:
Buti drąsiu, aktyviu, smalsiu, klausti ir įsitraukti nuo pirmų dienų.

 

Darija Tonkich:
Patarčiau smalsauti bei įsivardinti kas svarbu, nusibrėžti savo ribas ir kriterijus pagal ką vertinsi naują įmonę, vadovą, kolegas bei užduotis. Bandomasis laikotarpis skirtas abiems šalims.

 

Džiuginta Gruodienė:
Patarčiau išnaudoti naujoko privalumus ir kuo daugiau klausti. Nėra kvailų klausimų, yra tik nepaklausti klausimai, kurie po mėnesio ar poros virsta supratimu, kad taigi jau turi žinoti! Ypač svarbu klausti, kad perprastum proceso esmę – kodėl taip daroma? Ir nesitenkink atsakymu „mes visada taip darom”. Per naujokų klausimus esame patobulinę daug procesų, kai dalykai buvo daromi „nes taip visi įprato” ir jau niekas nebepamena kodėl.

 

Asta Mikalajūnienė:

Network’inti ir įsivardinti svarbiausius kontaktus, reikalingus pozicijai sėkmingai išpildyti. Tiek neformalūs, tiek formalūs ryšiai labai svarbūs, o pagrindas dažnai dedamas pradžioje.

 

Vitalija Uzialaitė:
Bendrauti, klausti, domėtis, stebėti ir nepaslyti ant atsakymo „nes taip visada darom”, „taip reikia” ar pan. Naujos įžvalgos, teisingi klausimai ir pastebėjimai, kad gali būti kitaip, gali labai pasitarnauti, atnešti teisingą pokytį, efektyvinti procesą ar veiklą. Tiesiog būti drąsiam / iai.

 

Saulius Alksnis:
Įsitraukti į vidines iniciatyvines grupes (sporto, hobių, organizacijos vystymo, savanoriavimo, etc.), kas leis sutikti daugiau žmonių, užmegzti naujų ryšių, pažinti kultūrą, o ilgainiui tokias grupes inicijuoti.

 

Gražina Morozovienė:
Tikėti savimi 110%, turėti ‘I can do’ požiūrį ir būti ‘proactive’.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Grįžimas į darbą po motinystės: laukiantys iššūkiai ir patarimai
Ilgą laiką praleidus namie, dažnai moteriai atrodo, kad ji viską pamiršo bei atsiliko nuo rinkos tendencijų. „Nė velnio, nes čia taip pat kaip išmokti važiuoti dviračiu. Sėdi ir važiuoji”, – būgštavimus nuramina Agnė. „Svarbu kelti sau realius lūkesčius. Jei įtikinėsime save, kad per metus ar dvejus viską pamiršome, pačios sau uždarysime duris. Tačiau grįžimas į darbą – tiesiog dar vienas pokytis, prie kurio reikia priprasti. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Mentorystė ir kasdienė disciplina: kaip sėkmingai pakeisti karjerą?
Kai idialogue mentee Dominyka Lamauskaitė rytais skubėdavo į darbą biure, ji jau žinojo – tai ne jos galutinė stotelė. Kažkur giliai viduje kirbėjo jausmas, kad gyvenime turėtų būti kažkas daugiau. Kažkas, kas leistų jai pasijausti savo vietoje. „Dirbau su dokumentais, su agentais... Tai buvo pirmas rimtesnis darbas, kur kiekvieną dieną 8 valandas praleisdavau ofise, – prisimena Dominyka, – bet jau tada žinojau, kad tai nebus mano viso gyvenimo karjera.”
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
KARJEROS VIRŠŪNĖ: Kiek vertas Silicon Valley sapnas?
Sukūrė 24 patentus, vėliau įsidarbino Silicon Valley svajonių įmonėje, tada įkūrė savo verslą, o galiausiai... grįžo atgal. Tai – Valdo Pilkausko, Oxylabs sprendimų architekto istorija, kuri verčia permąstyti, ką iš tiesų reiškia profesinė sėkmė.
Skaityti toliau