idialogue

2022.07.29

Mentoriai rekomenduoja: pirmosios dienos naujame darbe

Pirmosios dienos naujame darbe? Ne problema! idialogue Mentoriai, darbo patirtį sukaupę jau ne vienoje organizacijoje, dalinasi patarimais pirmosioms darbo dienoms.

 

Rasa Kaminskienė:
Buti drąsiu, aktyviu, smalsiu, klausti ir įsitraukti nuo pirmų dienų.

 

Darija Tonkich:
Patarčiau smalsauti bei įsivardinti kas svarbu, nusibrėžti savo ribas ir kriterijus pagal ką vertinsi naują įmonę, vadovą, kolegas bei užduotis. Bandomasis laikotarpis skirtas abiems šalims.

 

Džiuginta Gruodienė:
Patarčiau išnaudoti naujoko privalumus ir kuo daugiau klausti. Nėra kvailų klausimų, yra tik nepaklausti klausimai, kurie po mėnesio ar poros virsta supratimu, kad taigi jau turi žinoti! Ypač svarbu klausti, kad perprastum proceso esmę – kodėl taip daroma? Ir nesitenkink atsakymu „mes visada taip darom”. Per naujokų klausimus esame patobulinę daug procesų, kai dalykai buvo daromi „nes taip visi įprato” ir jau niekas nebepamena kodėl.

 

Asta Mikalajūnienė:

Network’inti ir įsivardinti svarbiausius kontaktus, reikalingus pozicijai sėkmingai išpildyti. Tiek neformalūs, tiek formalūs ryšiai labai svarbūs, o pagrindas dažnai dedamas pradžioje.

 

Vitalija Uzialaitė:
Bendrauti, klausti, domėtis, stebėti ir nepaslyti ant atsakymo „nes taip visada darom”, „taip reikia” ar pan. Naujos įžvalgos, teisingi klausimai ir pastebėjimai, kad gali būti kitaip, gali labai pasitarnauti, atnešti teisingą pokytį, efektyvinti procesą ar veiklą. Tiesiog būti drąsiam / iai.

 

Saulius Alksnis:
Įsitraukti į vidines iniciatyvines grupes (sporto, hobių, organizacijos vystymo, savanoriavimo, etc.), kas leis sutikti daugiau žmonių, užmegzti naujų ryšių, pažinti kultūrą, o ilgainiui tokias grupes inicijuoti.

 

Gražina Morozovienė:
Tikėti savimi 110%, turėti ‘I can do’ požiūrį ir būti ‘proactive’.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Ar mentorystė - tik praeinanti mada?
Ateitis priklauso organizacijoms ir profesionalams, kurie supranta, kad tikroji konkurencinė vertė slypi gebėjime nuolat mokytis, adaptuotis ir augti. O mentorystė – tai ne tik įrankis šiam augimui, bet ir būdas užtikrinti, kad augdami neprarasime to, kas mus daro unikalius – mūsų žmogiškumo, kūrybiškumo ir gebėjimo kurti prasmingus profesionalius ryšius.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Kaip mentorystė padėjo paversti paauglystės svajonę realybe?
Prisimindamas savo paauglystę, Nerijus nuoširdžiai prisipažįsta, kad jo svajonės buvo kitokios nei bendraamžių: „Kai buvau paauglys, kitaip nei draugai svajojantys tapti gydytojais ar teisininkais, aš tiesiog norėjau būti turtingas”, – prisimena pašnekovas.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Augimui
Kaip mentorystė padeda profesionalams vis dar abejojantiems savimi?
Karjeros kelyje dažnai susiduriame su paradoksu – profesinė patirtis negarantuoja pasitikėjimo savimi ir būtent patyrę specialistai, puikiai išmanantys savo sritį, susiduria su giliausiomis abejonėmis. „Aš papasakosiu ką mentorystė reiškia žmogui, kuris abejoja gyvenime viskuo, o labiausiai tai pats savimi”, – taip savo pranešimą Guide&Grow Mentorship Summit '24 pradeda Gabrielė Bubokaitė, darbdavio įvaizdžio ir vidinės komunikacijos ekspertė.
Skaityti toliau