idialogue

2022.07.13

Mentoriai rekomenduoja: metas išeiti iš darbo

Daug kartų kolegos sakė, kad vasara – tinkamiausias metas darbo keitimui, nes keletas savaičių, skirtų poilsiui ir savęs pažinimui, dar niekam nepakenkė. idialogue Mentoriai dalinasi, kada žinoti ir pajausti, kad jau atėjo metas išeiti iš darbo. 

 

Mentorė Jevgenija Ešvovičiūtė rekomenduoja:

Jei svarstote – keisti / nekeisti, paklauskite savęs, ar vis dar matot save dabartiniame darbe po metų. Jei atsakymas – ne, vadinasi, laikas keisti. O greičiausiai jus stabdo pokyčių baimė ir saugumo poreikis.

 

Mentorė Sigita Guler rekomenduoja:

Klausiu savęs:

  1. Ar vis dar jaučiu prasmę savo darbe?
  2. Ar vis dar kažko naujo mokausi. Jei atsakymai į abu klausimus neigiami – metas ieškoti alternatyvų?

 

Mentorė Renata Šepetė rekomenduoja:

Tobulėjimas darbe motyvuoja dirbti, tad kol mokausi, tol dirbu ir niekur nejudu.

 

Mentorius Tomas Peluritis rekomenduoja:

Turiu dvi fazes, kai pastebiu, kad reikia judėti kitur:

  1. Labai paprasta – darbas nebekelia malonumo. Tada klausiu savęs ar galiu kažką padaryti, kad tai pakeisčiau? Jei taip, keičiu arba darau viską kas mano jėgose. Jei ne, tada atsakymas aiškus.
  2. Ar yra kur augti karjeros arba žinių prasme? Jei abu – super, jei bent vienas – okey, jei ne vieno – gal metas ieškoti kitų iššūkių?

 

Mentorius Renatas Kandrotas rekomenduoja:

Klausimas diskusijos praplėtimui: reikia keisti darbą ar pareigas darbe? Nes kodėl gi nebandyti savęs tame pačiame darbe bet kitose pareigose, kurios domina mūsų smalsumą?

 

Mentorius Saulius Alksnis rekomenduoja:

Turbūt nieko nauja nepasakysiu, bet mano asmeninė patirtis parodė, kad darbas tapo rutininiu, nebekeliančiu iššūkių, nebestebinančiu, visi sutinkami scenarijai bei jų sprendimo būdai tapo šabloniškais, taigi natūralu, kad neberadau ir asmeninių tobulėjimo galimybių. Lygiagrečiai pradėjau jaustis labai apatišku organizacijos adresu, kultūriškai tolstančiu, vidumi ir išore kritikuojančiu, matančiu darbinėje aplinkoje daugiau tamsių spalvų nei šviesių. Tąkart pamenu išsigandau pats savęs, suvokęs į kokį neigiamą žmogų virstu, taigi priėmiau ilgai brandintą sprendimą palikti organizaciją ir ilgai nedelsęs keliavau atviram ir nuoširdžiam pokalbiui su vadovu.

 

Mentorė Aušra Rimeikytė rekomenduoja:

Dar nepakenktų įsivertinti ir bendrą foną: geopolitinį, ekonominį, taip pat savo įsipareigojimus.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Grįžimas į darbą po motinystės: laukiantys iššūkiai ir patarimai
Ilgą laiką praleidus namie, dažnai moteriai atrodo, kad ji viską pamiršo bei atsiliko nuo rinkos tendencijų. „Nė velnio, nes čia taip pat kaip išmokti važiuoti dviračiu. Sėdi ir važiuoji”, – būgštavimus nuramina Agnė. „Svarbu kelti sau realius lūkesčius. Jei įtikinėsime save, kad per metus ar dvejus viską pamiršome, pačios sau uždarysime duris. Tačiau grįžimas į darbą – tiesiog dar vienas pokytis, prie kurio reikia priprasti. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Mentorystė ir kasdienė disciplina: kaip sėkmingai pakeisti karjerą?
Kai idialogue mentee Dominyka Lamauskaitė rytais skubėdavo į darbą biure, ji jau žinojo – tai ne jos galutinė stotelė. Kažkur giliai viduje kirbėjo jausmas, kad gyvenime turėtų būti kažkas daugiau. Kažkas, kas leistų jai pasijausti savo vietoje. „Dirbau su dokumentais, su agentais... Tai buvo pirmas rimtesnis darbas, kur kiekvieną dieną 8 valandas praleisdavau ofise, – prisimena Dominyka, – bet jau tada žinojau, kad tai nebus mano viso gyvenimo karjera.”
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
KARJEROS VIRŠŪNĖ: Kiek vertas Silicon Valley sapnas?
Sukūrė 24 patentus, vėliau įsidarbino Silicon Valley svajonių įmonėje, tada įkūrė savo verslą, o galiausiai... grįžo atgal. Tai – Valdo Pilkausko, Oxylabs sprendimų architekto istorija, kuri verčia permąstyti, ką iš tiesų reiškia profesinė sėkmė.
Skaityti toliau