idialogue

2022.07.13

Mentoriai rekomenduoja: metas išeiti iš darbo

Daug kartų kolegos sakė, kad vasara – tinkamiausias metas darbo keitimui, nes keletas savaičių, skirtų poilsiui ir savęs pažinimui, dar niekam nepakenkė. idialogue Mentoriai dalinasi, kada žinoti ir pajausti, kad jau atėjo metas išeiti iš darbo. 

 

Mentorė Jevgenija Ešvovičiūtė rekomenduoja:

Jei svarstote – keisti / nekeisti, paklauskite savęs, ar vis dar matot save dabartiniame darbe po metų. Jei atsakymas – ne, vadinasi, laikas keisti. O greičiausiai jus stabdo pokyčių baimė ir saugumo poreikis.

 

Mentorė Sigita Guler rekomenduoja:

Klausiu savęs:

  1. Ar vis dar jaučiu prasmę savo darbe?
  2. Ar vis dar kažko naujo mokausi. Jei atsakymai į abu klausimus neigiami – metas ieškoti alternatyvų?

 

Mentorė Renata Šepetė rekomenduoja:

Tobulėjimas darbe motyvuoja dirbti, tad kol mokausi, tol dirbu ir niekur nejudu.

 

Mentorius Tomas Peluritis rekomenduoja:

Turiu dvi fazes, kai pastebiu, kad reikia judėti kitur:

  1. Labai paprasta – darbas nebekelia malonumo. Tada klausiu savęs ar galiu kažką padaryti, kad tai pakeisčiau? Jei taip, keičiu arba darau viską kas mano jėgose. Jei ne, tada atsakymas aiškus.
  2. Ar yra kur augti karjeros arba žinių prasme? Jei abu – super, jei bent vienas – okey, jei ne vieno – gal metas ieškoti kitų iššūkių?

 

Mentorius Renatas Kandrotas rekomenduoja:

Klausimas diskusijos praplėtimui: reikia keisti darbą ar pareigas darbe? Nes kodėl gi nebandyti savęs tame pačiame darbe bet kitose pareigose, kurios domina mūsų smalsumą?

 

Mentorius Saulius Alksnis rekomenduoja:

Turbūt nieko nauja nepasakysiu, bet mano asmeninė patirtis parodė, kad darbas tapo rutininiu, nebekeliančiu iššūkių, nebestebinančiu, visi sutinkami scenarijai bei jų sprendimo būdai tapo šabloniškais, taigi natūralu, kad neberadau ir asmeninių tobulėjimo galimybių. Lygiagrečiai pradėjau jaustis labai apatišku organizacijos adresu, kultūriškai tolstančiu, vidumi ir išore kritikuojančiu, matančiu darbinėje aplinkoje daugiau tamsių spalvų nei šviesių. Tąkart pamenu išsigandau pats savęs, suvokęs į kokį neigiamą žmogų virstu, taigi priėmiau ilgai brandintą sprendimą palikti organizaciją ir ilgai nedelsęs keliavau atviram ir nuoširdžiam pokalbiui su vadovu.

 

Mentorė Aušra Rimeikytė rekomenduoja:

Dar nepakenktų įsivertinti ir bendrą foną: geopolitinį, ekonominį, taip pat savo įsipareigojimus.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai darbo skelbimų portalų nebepakanka
Dažnai susiduriame su situacijomis, kuomet darbdaviai neatsako į išsiųstą kandidato gyvenimo aprašymą (CV) ir palieka mus nežinioje. Dažnas kandidatas tuomet svarsto, ar vertėtų nuleisti rankas ir darbo ieškoti kitoje įmonėje, ar visgi belstis į norimų darbdavių duris yra ne tik leistina, bet ir sveikintina.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Mokymai
Kaip carVertical suprato, kad jų organizacijai reikia mentorystės?
Versle, kaip ir automobilių lenktynėse – labai svarbus komandinis darbas, todėl augimo rekordus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje mušanti „carVertical“ organizacija jau spėjo pritaikyti mentorystės programą savo įmonės viduje. Nors dažnai svarstoma, kada šis įrankis įmonėms gali atnešti daugiausia naudos, tai puikus pavyzdys, kad mentorystė pritaikoma tiek ir augančioms, tiek ir brandžioms organizacijoms. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Mentorystė per bendradarbiavimą: kaip įmonių grupė skatina talentų vystymą ir bendradarbiavimą?
Skirtingai nei fiziniai mokymai, kurie dažniausiai yra trumpalaikiai ir skirti konkrečioms žinioms įgyti, mentorystė yra ilgalaikis procesas. Tai leidžia darbuotojams palaipsniui augti ir pritaikyti įgytas žinias realiose darbo situacijose, nuolat gaunant mentoriaus palaikymą. Šiame straipsnyje kartu su įmonių grupės atstovu Domu Šilenskiu neriame į programos ypatumus, pamokas ir vertę ne tik darbuotojams, bet ir visai Zabolis Partners grupei.
Skaityti toliau