Neringa Sendriūtė

2025.02.12

Kaip mentorystė padėjo paversti paauglystės svajonę realybe?

„Būti tinkamoje vietoje tinkamu laiku” – taip dažnai apibūdinama karjeros sėkmė. Tačiau finansų konsultanto Nerijaus Murausko, šiandien vieno iš labiausiai vertinamų idialogue platformos mentorių, istorija paneigia šį mitą. Jo patirtis rodo, kad tikroji sėkmės formulė – aiški vizija ir tinkamas mentorius, sistemingai vedantys užsibrėžto tikslo link.

 

Prisimindamas savo paauglystę, Nerijus nuoširdžiai prisipažįsta, kad jo svajonės buvo kitokios nei bendraamžių: „Kai buvau paauglys, kitaip nei draugai svajojantys tapti gydytojais ar teisininkais, aš tiesiog norėjau būti turtingas”, – prisimena pašnekovas.

 

Svajonės realizavimo pradžia

 

„Man taip susideliojo mintys, kad yra du būdai tapti turtingu. Pirma, domiesi apie finansus ir kažką veiki finansų srityje arba darai verslą ir ilgainiui tas verslas generuoja tau pajamas”, – aiškina N. Murauskas.

 

2014 metais Nerijus žengė pirmuosius žingsnius finansų pasaulyje, pradėdamas nuo gyvybės draudimo ir pensijų fondų pardavimų. Tačiau jo smalsumas ir noras suprasti finansų pasaulį giliau vedė toliau – į finansų valdymo, paskolų ir mokesčių konsultacijų sritį.

 

„Mane visada traukė suprasti, kaip efektyviau valdyti pinigus ir kur juos investuoti”, – pasakoja Nerijus, kurio pradinis susidomėjimas finansais ilgainiui išaugo į dešimtmetį trunkančią karjerą finansų konsultavimo srityje. Šiandien jis su šypsena prisimena, kaip tai, kas prasidėjo nuo paprastos smalsumo vedamos paieškos, tapo jo profesinio gyvenimo pagrindu.

 

Lemtingas susitikimas tarptautiniuose mokymuose

 

2016-ieji Nerijaus karjeroje tapo ne šiaip dar vienais metais, o tikru lūžio tašku. Viskas prasidėjo nuo tarptautinių finansų srities mokymų, kurie, kaip vėliau paaiškėjo, tapo lemtingu posūkiu jo profesiniame kelyje. Kai kiti dalyviai žiūrėjo į mokymus kaip į dar vieną kvalifikacijos kėlimo renginį, Nerijus matė juose gyvenimo galimybę.

 

„Dalyvavau mokymuose ir, matyt, kažkuo išsiskyriau iš kitų. Ko gero todėl, kad kiekviena minutė man atrodė brangi – per pertraukas, kai kiti skubėdavo pailsėti ar pabendrauti, aš likdavau salėje ir užversdavau lektorių James Heidema klausimais. Net po mokymų, užuot vykęs į organizuojamus vakarėlius, sėdėdavau su James ir stengiausi ištraukti kiekvieną įmanomą žinių trupinį”, – prisimena Nerijus.

 

Būtent šis alkis žinioms neliko nepastebėtas. James pastebėjo jaunojo finansininko potencialą ir pasiūlė jam tai, ko Nerijus net nesitikėjo – tapti jo mentoriumi. „Jis man sako – aš tau norėčiau padėti”, – pasakoja Nerijus. 

 

Tai, kas prasidėjo kaip paprastas pasiūlymas, virto į ketverius metus trukusią mentorystę, kurios metu James padėjo Nerijui ne tik susidėlioti verslo procesus, bet ir žengti drąsų žingsnį – pereiti iš samdomo darbo į sėkmingą savarankišką konsultacinę veiklą.

 

Sisteminga mentorystė

 

Keturių metų mentorystės kelionė su James Heidema buvo intensyvi ir transformuojanti. Nerijus vis dar aiškiai prisimena tuos kassavaitinius skambučius.

 

„Aptardavome viską – nuo klientų paieškos strategijų iki smulkiausių verslo procesų. Kiek per savaitę įvyko skambučių, kiek buvo susitikimų, kokios konversijos, kokie pardavimai. James mokė mane ne tik rinkti šiuos duomenis, bet ir juos analizuoti – kur stringa procesai, ką galima optimizuoti, kaip pagerinti rezultatus”, – pasakoja Nerijus.

Jis priduria, kad būtent toks sisteminis požiūris padėjo jam pasiekti rezultatų: „Kai turi mentorių, nebegali pasislėpti už pasiteisinimų. Skaičiai kalba patys už save, ir kiekvieną savaitę turi parodyti progresą arba labai aiškiai suprasti, kodėl jo nėra.”

Tačiau svarbiausia pamoka, kurią Nerijus gavo iš James, buvo ne apie skaičius: „Pagrindinį dalyką, ką pasiėmiau iš savo mentoriaus – tai bendras požiūris į gyvenimą, į sėkmę ne į tą, kur pasiseka, bet tą, kur užsidirbi. James visada kartodavo, kad sėkmė yra pasirinkimas ir tu kiekvieną dieną renkiesi – arčiau link tos sėkmės eini ar ne. Tai, ką tu darysi, kaip tai darysi ir su kuo tai darysi, apibrėžia tai, ką tu pasieksi. Pasiekimas yra darbo rezultatas, ne atsitiktinumas.”

 

Nuo mokinio iki 37 mentee mokytojo

 

Šiandien, po dešimtmečio finansų srityje, Nerijus pats tapo mentoriumi. Jo balse girdisi pasididžiavimas kalbant apie 37 mentorystes idialogue platformoje.

 

Nerijus aiškiai mato, kas skiria sėkmingą mentorystę nuo vidutiniškos. „Svarbu suprasti, kad atsakomybė yra mentee rankose – mentorius yra tik gidas. Kai dabar žvelgiu į savo mentee, matau, kad turtingiausia mentorystė būna su tais, kurie ateina su begale klausimų ir aiškiai žino, ko nori išmokti. 

 

Visai kitaip nei su tais, kurie tiesiog ateina ir pasyviai laukia, kol jiems kažką papasakosi”, – dalijasi patirtimi Nerijus. Jis pabrėžia, kad mentorystė – tai ne paskaita, o aktyvus dialogas, kuriame mentee turi būti pasiruošęs ne tik klausytis, bet ir veikti.

 

Vidinių barjerų įveikimas kelyje į sėkmę

 

Visgi, pasak mentoriaus, viena didžiausių kliūčių, su kuria susiduria net ir motyvuoti mentee, yra vidiniai barjerai. Būtent jiems Nerijus skiria ypatingą dėmesį savo mentorysčių metu.

 

„Labiausiai tai yra savivertės klausimai, kurie trukdo eiti ir daryti drąsesnius pasirinkimus. Jei mano savivertė dėl kažkokių tai vaikystės ar paauglystės išgyvenimų yra žema, man bus sunku eiti pas daugiau pasiekusius žmones ir juos kalbinti ar prašyti kitų pagalbos.

 

Taip pat mes augame girdėdami, kad „pinigai laimės neatneša", „turtingi žmonės – savanaudžiai", bet nesusimąstome, kad šios mintys yra tarsi neregimi pančiai”, – dalijasi įžvalgomis mentorius.

 

Būtent todėl, pasak Nerijaus, mentoriaus vaidmuo yra ypač svarbus keičiant šias giliai įsišaknijusias nuostatas: „Su nuostatomis labiausiai susitvarkyti padeda edukacija, t.y. knygos, seminarai, kursai, mentorystė. 

 

Tuomet ateina suvokimas, kaip turtingi žmonės mąsto ir elgiasi. Tada supranti, kad nėra nieko blogo paskambinti kažkokiam žmogui ir pasiūlyti savo prekę ar paslaugą.

 

Manau, kad žmonės po mentorystės su manimi padaro bent kažkokį pokytį, nes mėgstu paprovokuoti, daug investuojame į edukaciją ir bent kažką jie pritaiko”, – sako jis. 

 

Nerijus pabrėžia, kad nors pokyčiai neįvyksta per vieną dieną, bet sisteminga mentorystė ir nuolatinis darbas su vidinėmis nuostatomis ilgainiui duoda rezultatų: „Svarbu yra mokytis ir kartas nuo karto su mentoriaus pagalba susidėlioti viską į lentynėles, ar teisinga linkme judi.”

 

Svajonėms reikia plano ir sistemingo darbo

 

„Svajonės yra tarsi projektai,” – baigia pokalbį Nerijus. „Jos reikalauja plano, sistemingo darbo ir, svarbiausia, – mentoriaus, kuris jau nuėjęs panašų kelią. 

 

Mano paauglystės svajonė tapti finansiškai nepriklausomu pildosi ne per stebuklą, o per konkrečius veiksmus ir nuolatinį tobulėjimą. Dabar, būdamas mentorius, matau, kad didžiausia vertė yra galimybė šias pamokas perduoti kitiems.”

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Neringa Sendriūtė

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Ar mentorystė - tik praeinanti mada?
Ateitis priklauso organizacijoms ir profesionalams, kurie supranta, kad tikroji konkurencinė vertė slypi gebėjime nuolat mokytis, adaptuotis ir augti. O mentorystė – tai ne tik įrankis šiam augimui, bet ir būdas užtikrinti, kad augdami neprarasime to, kas mus daro unikalius – mūsų žmogiškumo, kūrybiškumo ir gebėjimo kurti prasmingus profesionalius ryšius.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Augimui
Kaip mentorystė padeda profesionalams vis dar abejojantiems savimi?
Karjeros kelyje dažnai susiduriame su paradoksu – profesinė patirtis negarantuoja pasitikėjimo savimi ir būtent patyrę specialistai, puikiai išmanantys savo sritį, susiduria su giliausiomis abejonėmis. „Aš papasakosiu ką mentorystė reiškia žmogui, kuris abejoja gyvenime viskuo, o labiausiai tai pats savimi”, – taip savo pranešimą Guide&Grow Mentorship Summit '24 pradeda Gabrielė Bubokaitė, darbdavio įvaizdžio ir vidinės komunikacijos ekspertė.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Trečdalis pasiduoda: kodėl pinigai yra prasta motyvacija keisti karjerą?
IT sritis tapo savotišku pažadu geresniam gyvenimui, ypač tiems, kurie jaučiasi nepakankamai įvertinti savo dabartinėje profesijoje. „Nors toks sprendimas gali atrodyti netikėtas, dažniausiai jį lemia finansiniai motyvai”, – pastebi T. Ivanaitis. 
Skaityti toliau