Ugnė Juodytė

2017.11.24

Diagnozė - karjeros paralyžius

Jauti, kad darbas nebeteikia džiaugsmo, bet pakeisti jo negali? Tai vienas ryškiausių karjeros paralyžiaus ženklų. Tai nėra labai maloni būsena ir dažnas mūsų jos net nepripažįstame, bet galime atpažinti iš nuolat girdimų frazių: „O ne, ir vėl pirmadienis“, „Aš nuolat darbe jaučiuosi pavargęs/-usi“, „Jaučiuosi įstrigęs/-usi ir nesuprantu kodėl“.

Kodėl mes įstringame pasirinkime?

  • Dėl pasirinkimų gausos - tai yra neapibrėžtumas, kurį mūsų smegenys priima kaip grėsmę.
  • Mes vengiame nemalonių emocijų, tokių kaip nerimas, baimė, tačiau dažnai jas pajuntame, kai pagalvojame apie pokytį. Jei koncentracija į jas padidėja - šviesi, nauja pokyčio galimybė pamirštama.
  • Dalis mūsų matome tik „pusiau tuščias stiklines“ - esame labiau pesimistai, nei optimistai, tad ir karjeroje matome grėsmes, o ne galimybes.

Smegenys veikia taip, kad mus apsaugotų nuo grėsmių, tad šios kelios priežastys yra labai natūralios ir dažnai pasitaikančios.

Trys klausimai, kurie gali padėti ištrūkti iš karjeros paralyžiaus:

  1. Kas mane sulaiko nuo pokyčio?
  2. Ar tai yra realus stabdis? Ar tai tik mano įsivaizdavimas ir fantazija?
  3. Jeigu stebėtumei visa tai iš šalies, ką pasakytumei tavo vietoje esančiam žmogui?

Linkiu drąsiai kelti sau klausimus ir imtis veiksmų, nes jei pokyčio nedarysite patys - jį gali padaryti kažkas vietoje jūsų. Ir tai nebūtinai bus pats geriausias sprendimas jums.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook
Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Cybersecurity - ne tik programuotojams: kaip patekti į perspektyviausią tech sritį be patirties
„Niekada nemaniau, kad mano karjeros kelias atves mane čia”, – šypsosi Tadas Cimakevičius, kibernetinio saugumo vadovas bei idialogue platformos mentorius. Tokių kaip Tadas Lietuvoje reikia vis daugiau – remiantis MITA technologijų sektoriaus prognoze, iki 2025 m. Lietuvoje trūks apie 3000 kibernetinio saugumo specialistų.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Mentorystės galia: kaip „Nord Security“ mentorystės programa ugdo ateities lyderius
Styvas Džobsas padėjo Markui Zuckerbergui ugdyti lyderystės įgūdžius ir inovacijų viziją, o Warrenas Buffettas – Billui Gatesui tobulinti strateginį mąstymą ir finansinius sprendimus. Abi šios mentorystės rodo, kaip svarbu turėti išmintingus patarėjus, kurie ne tik nukreipia tinkama linkme, bet ir padeda pasiekti didžiausią karjeros potencialą.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai darbo skelbimų portalų nebepakanka
Dažnai susiduriame su situacijomis, kuomet darbdaviai neatsako į išsiųstą kandidato gyvenimo aprašymą (CV) ir palieka mus nežinioje. Dažnas kandidatas tuomet svarsto, ar vertėtų nuleisti rankas ir darbo ieškoti kitoje įmonėje, ar visgi belstis į norimų darbdavių duris yra ne tik leistina, bet ir sveikintina.
Skaityti toliau