Lina Nuobarienė

2022.03.08

Ar krizės metu spėjate stiprinti komandos atsparumą?

Komandos atsparumas jau seniai nėra nice to have dalykas. Jis yra būtinas, norint būti pasiruošusiems absorbuoti smūgį, sumažinti jo poveikį ir sutrumpinti atsistatymo laiką. Lina Nuobarienė (idialogue Mentorė, Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento vadovė, kurianti darbuotojų įtraukimo programas, asmeninio ir darbdavio prekės ženklo projektus bei strateginius planus sudėtingoms situacijoms) dalijasi trimis lengvomis rekomendacijomis, kaip tai padaryti:

 

Šiuo metu labai normalu jaustis nenormaliai. Ir vis dėlto, šių dienų nenormalumą sušvelninti galėtų jūsų komandų atsparumas – ar jau spėjote jį sustiprinti? Jei ne, padarykite tai dabar:

 

  • Sukurkite saugią aplinką. Esant jausmų, minčių ir veiksmų turbulencijai, štai čia, jūsų komandoje, gali būti ir, tikiuosi, yra saugi vieta visoms emocijoms. Jūsų komanda turėtų būti emociškai saugi vieta – visada. Jei vis numodavote ranka į šią tiesą, dabar tam pats metas. Psichologinis saugumas skatina pasitikėjimą, inovatyvumą, augimą ir drąsą.
  • Skatinkite empatiją. Jos poreikis dar niekada nebuvo toks aštrus. Investuokite laiko į atvirus ir sudėtingus pokalbius, bet nebandykite perkalbėti, įtikinti ar sumenkinti komandos jausmų. Potrauminių būsenų tyrimai rodo, kad organizacijos ir komandos, kurios nevengia sudėtingų temų, liečiančių praradimus, traumas, nežinomybę, nerimą, yra žymiai atsparesnės ir greičiau atsistatančios.
  • Venkite toksiško pozityvumo. Jūsų „Eiii, viskas bus gerai, davai pašvenčiam teamuke Užgavėnes“ dabar neveikia.

 

Jei norite aptarti su komunikacija susijusius klausimus ar turite poreikį tolimesnėms, jūsų komandos situacijas ar poreikius atliepiančioms rekomendacijoms, kviečiame drąsiai kreiptis į Liną. Tai padaryti galite susisiekdami su ja idialogue platformos pagalba, o taip pat šiuo įtemptu metu (greitai reakcijai) ir per socialines medijas (pvz., LinkedIn).

 

Daugiau informacijos apie komandos valdymą krizių metu rasi straipsnyje „Kaip valdyti darbuotojų nerimą krizių metu?

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Lina Nuobarienė

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai darbo skelbimų portalų nebepakanka
Dažnai susiduriame su situacijomis, kuomet darbdaviai neatsako į išsiųstą kandidato gyvenimo aprašymą (CV) ir palieka mus nežinioje. Dažnas kandidatas tuomet svarsto, ar vertėtų nuleisti rankas ir darbo ieškoti kitoje įmonėje, ar visgi belstis į norimų darbdavių duris yra ne tik leistina, bet ir sveikintina.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Mokymai
Kaip carVertical suprato, kad jų organizacijai reikia mentorystės?
Versle, kaip ir automobilių lenktynėse – labai svarbus komandinis darbas, todėl augimo rekordus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje mušanti „carVertical“ organizacija jau spėjo pritaikyti mentorystės programą savo įmonės viduje. Nors dažnai svarstoma, kada šis įrankis įmonėms gali atnešti daugiausia naudos, tai puikus pavyzdys, kad mentorystė pritaikoma tiek ir augančioms, tiek ir brandžioms organizacijoms. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Mentorystė per bendradarbiavimą: kaip įmonių grupė skatina talentų vystymą ir bendradarbiavimą?
Skirtingai nei fiziniai mokymai, kurie dažniausiai yra trumpalaikiai ir skirti konkrečioms žinioms įgyti, mentorystė yra ilgalaikis procesas. Tai leidžia darbuotojams palaipsniui augti ir pritaikyti įgytas žinias realiose darbo situacijose, nuolat gaunant mentoriaus palaikymą. Šiame straipsnyje kartu su įmonių grupės atstovu Domu Šilenskiu neriame į programos ypatumus, pamokas ir vertę ne tik darbuotojams, bet ir visai Zabolis Partners grupei.
Skaityti toliau