Lina Nuobarienė

2022.03.08

Ar krizės metu spėjate stiprinti komandos atsparumą?

Komandos atsparumas jau seniai nėra nice to have dalykas. Jis yra būtinas, norint būti pasiruošusiems absorbuoti smūgį, sumažinti jo poveikį ir sutrumpinti atsistatymo laiką. Lina Nuobarienė (idialogue Mentorė, Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento vadovė, kurianti darbuotojų įtraukimo programas, asmeninio ir darbdavio prekės ženklo projektus bei strateginius planus sudėtingoms situacijoms) dalijasi trimis lengvomis rekomendacijomis, kaip tai padaryti:

 

Šiuo metu labai normalu jaustis nenormaliai. Ir vis dėlto, šių dienų nenormalumą sušvelninti galėtų jūsų komandų atsparumas – ar jau spėjote jį sustiprinti? Jei ne, padarykite tai dabar:

 

  • Sukurkite saugią aplinką. Esant jausmų, minčių ir veiksmų turbulencijai, štai čia, jūsų komandoje, gali būti ir, tikiuosi, yra saugi vieta visoms emocijoms. Jūsų komanda turėtų būti emociškai saugi vieta – visada. Jei vis numodavote ranka į šią tiesą, dabar tam pats metas. Psichologinis saugumas skatina pasitikėjimą, inovatyvumą, augimą ir drąsą.
  • Skatinkite empatiją. Jos poreikis dar niekada nebuvo toks aštrus. Investuokite laiko į atvirus ir sudėtingus pokalbius, bet nebandykite perkalbėti, įtikinti ar sumenkinti komandos jausmų. Potrauminių būsenų tyrimai rodo, kad organizacijos ir komandos, kurios nevengia sudėtingų temų, liečiančių praradimus, traumas, nežinomybę, nerimą, yra žymiai atsparesnės ir greičiau atsistatančios.
  • Venkite toksiško pozityvumo. Jūsų „Eiii, viskas bus gerai, davai pašvenčiam teamuke Užgavėnes“ dabar neveikia.

 

Jei norite aptarti su komunikacija susijusius klausimus ar turite poreikį tolimesnėms, jūsų komandos situacijas ar poreikius atliepiančioms rekomendacijoms, kviečiame drąsiai kreiptis į Liną. Tai padaryti galite susisiekdami su ja idialogue platformos pagalba, o taip pat šiuo įtemptu metu (greitai reakcijai) ir per socialines medijas (pvz., LinkedIn).

 

Daugiau informacijos apie komandos valdymą krizių metu rasi straipsnyje „Kaip valdyti darbuotojų nerimą krizių metu?

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Lina Nuobarienė

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Grįžimas į darbą po motinystės: laukiantys iššūkiai ir patarimai
Ilgą laiką praleidus namie, dažnai moteriai atrodo, kad ji viską pamiršo bei atsiliko nuo rinkos tendencijų. „Nė velnio, nes čia taip pat kaip išmokti važiuoti dviračiu. Sėdi ir važiuoji”, – būgštavimus nuramina Agnė. „Svarbu kelti sau realius lūkesčius. Jei įtikinėsime save, kad per metus ar dvejus viską pamiršome, pačios sau uždarysime duris. Tačiau grįžimas į darbą – tiesiog dar vienas pokytis, prie kurio reikia priprasti. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Mentorystė ir kasdienė disciplina: kaip sėkmingai pakeisti karjerą?
Kai idialogue mentee Dominyka Lamauskaitė rytais skubėdavo į darbą biure, ji jau žinojo – tai ne jos galutinė stotelė. Kažkur giliai viduje kirbėjo jausmas, kad gyvenime turėtų būti kažkas daugiau. Kažkas, kas leistų jai pasijausti savo vietoje. „Dirbau su dokumentais, su agentais... Tai buvo pirmas rimtesnis darbas, kur kiekvieną dieną 8 valandas praleisdavau ofise, – prisimena Dominyka, – bet jau tada žinojau, kad tai nebus mano viso gyvenimo karjera.”
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
KARJEROS VIRŠŪNĖ: Kiek vertas Silicon Valley sapnas?
Sukūrė 24 patentus, vėliau įsidarbino Silicon Valley svajonių įmonėje, tada įkūrė savo verslą, o galiausiai... grįžo atgal. Tai – Valdo Pilkausko, Oxylabs sprendimų architekto istorija, kuri verčia permąstyti, ką iš tiesų reiškia profesinė sėkmė.
Skaityti toliau