idialogue

2023.08.02

Mentoriai rekomenduoja knygas, kurios nėra tik hustle kultūros reikalas

Ar žinojai, kad knygų skaitymas nėra tik hustle kultūros mados reikalas? Skaitymas, mūsų kuklia profesinio tobulėjimo ekspertų nuomone, neša tris pagrindines naudas:

 

  1. Kritinio mąstymo tobulinimas skaitydami turime analizuoti skaitomą informaciją, t. y.,  priimtinos mums aprašomos idėjos ar ne, pritaikomos mūsų profesiniame lauke siūlomos praktikos ar ne, ir pan.

 

  1. Kūrybinio potencialo skatinimas susidūrę su skirtingomis knygų temomis ar novatoriškomis mintimis, neišvengiamai generuojame naujas idėjas ir savo pačių projektams arba pradedame į problemas ir iššūkius žvelgti iš naujos perspektyvos.

 

  1. Sėkmės pavyzdžių paėmimas – daugelis knygų ir biografinių kūrinių pasakoja sėkmingų asmenybių istorijas, o tai leidžia susipažinti su efektyviausiomis praktikomis ir turėti dar vieną puikų mentorystės šaltinį.

 

Na, bet užteks apie naudas. Jei esi čia, matyt, supranti knygų reikšmę ir viskas ko tau trūksta tik rekomendacijų, ką iš tiesų verta skaityti.

 

Rekomenduoja Lina Valiokaitė:

 

  1. C. Martin „The Clean Coder: A Code of Conduct for Professional Programmers” ši knyga ne tik apie programavimą, bet ir apie programuotojų kultūra, darbą kartu ir daug naudingų patarimų.

 

Rekomenduoja Greta Kasputė:

 

  1. P. Estés „Bėgančios su vilkais” knyga, kuri gali tapti idealiu vadovėliu, siekiant mokytis pažinti vidinį aš. 

 

A.Rand „Šaltinis” knyga, kurios nenorėčiau komentuoti, ją reikia perskaityti ir pasiimti sau svarbiausius aspektus.

 

Rekomenduoja Deimantė Butkė:

 

  1. Sharp „How brands grow” – knygoje pateikiami įrodymais pagrįsti atsakymai į pagrindinius rinkodaros specialistų kasdien užduodamus klausimus: kaip auginti prekės ženklus, kaip iš tikrųjų veikia reklama, kainų akcijos ir lojalumo programos.

 

Rekomenduoja Raminta Bartkienė:

 

  1. ir B. Pease „Atsakymas: ko tikitės iš gyvenimo ir kaip to pasiekti” – autoriai Allanas ir Barbara dalinasi asmeniniais pasakojimais apie tai, kaip kai jų gyvenimą užgriuvo nesėkmės, jie susidomėjo naujausiais moksliniais tyrimais, rodančiais, kaip galima perprogramuoti savo mąstyseną ir pradėti matyti savo galimybes, o ne vien sunkumus.

 

Rekomenduoja Diana Borovik:

 

  1. Z. Finerty „Cross–Functional Influence: Getting Things Done Across the Organization” – knyga yra puikus vadovėlis apie tai, kodėl svarbu ir kaip reikia kurti ryšius organizacijose, kurioms priklausome. Taip pat šioje knygoje atskleidžiamas labai svarbus momentas apie tai, kad įtaką daro ne darbuotojo pareigos, o jo asmenybė – šį faktą, deja, bet dažnai pamirštame siekdami svaiginančios, aplinkinių pavydimos, karjeros.

 

Rekomenduoja Elinga Bareikė:

 

  1. Duckworth „Atkaklumas” – knyga pasakoja apie tai kaip atkaklumas, o ne genialumas, fortūna ar talentas lemia mūsų kryptingą judėjimą tikslo link.

 

Rekomenduoja Dainius Stasiulis:

 

  1. Scott „Radical Candor” – verslo lyderystės knyga, kurią parašė buvusi „Apple“ ir „Google“ vadovė Kim Malone Scott. Knygoje Scott radikalaus atvirumo terminą apibrėžia kaip grįžtamąjį ryšį, apimantį ir pagyrimus, ir kritiką.

 

Norisi daugiau knygų rekomendacijų? Skaityk knygos, dėl kurių verta atsikelti anksčiau.

Žinai kam praverstų šios rekomendacijos? Pasidalink!

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai darbas spaudžia: mentorės patarimai kaip nelikti be „nervų”?
„Aš pati asmeniškai patyriau momentų, kai atrodė, kad viskas klostosi puikiai, viską spėju, klientai patenkinti, bet tiesiog pradėjau alpti darbo vietoje”, – atvirai dalijasi Klaudija. „Praeini pro visus geriausius gydytojus, niekas nieko neranda. Kol galiausiai vienas gydytojas klausia: „Ar patiriate didelį stresą darbe?” O tau norisi tiesiog atsakyti: „O ar ne visi?”
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Grįžimas į darbą po motinystės: laukiantys iššūkiai ir patarimai
Ilgą laiką praleidus namie, dažnai moteriai atrodo, kad ji viską pamiršo bei atsiliko nuo rinkos tendencijų. „Nė velnio, nes čia taip pat kaip išmokti važiuoti dviračiu. Sėdi ir važiuoji”, – būgštavimus nuramina Agnė. „Svarbu kelti sau realius lūkesčius. Jei įtikinėsime save, kad per metus ar dvejus viską pamiršome, pačios sau uždarysime duris. Tačiau grįžimas į darbą – tiesiog dar vienas pokytis, prie kurio reikia priprasti. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Mentorystė ir kasdienė disciplina: kaip sėkmingai pakeisti karjerą?
Kai idialogue mentee Dominyka Lamauskaitė rytais skubėdavo į darbą biure, ji jau žinojo – tai ne jos galutinė stotelė. Kažkur giliai viduje kirbėjo jausmas, kad gyvenime turėtų būti kažkas daugiau. Kažkas, kas leistų jai pasijausti savo vietoje. „Dirbau su dokumentais, su agentais... Tai buvo pirmas rimtesnis darbas, kur kiekvieną dieną 8 valandas praleisdavau ofise, – prisimena Dominyka, – bet jau tada žinojau, kad tai nebus mano viso gyvenimo karjera.”
Skaityti toliau