Ugnė Juodytė

2017.11.24

Diagnozė - karjeros paralyžius

Jauti, kad darbas nebeteikia džiaugsmo, bet pakeisti jo negali? Tai vienas ryškiausių karjeros paralyžiaus ženklų. Tai nėra labai maloni būsena ir dažnas mūsų jos net nepripažįstame, bet galime atpažinti iš nuolat girdimų frazių: „O ne, ir vėl pirmadienis“, „Aš nuolat darbe jaučiuosi pavargęs/-usi“, „Jaučiuosi įstrigęs/-usi ir nesuprantu kodėl“.

Kodėl mes įstringame pasirinkime?

  • Dėl pasirinkimų gausos - tai yra neapibrėžtumas, kurį mūsų smegenys priima kaip grėsmę.
  • Mes vengiame nemalonių emocijų, tokių kaip nerimas, baimė, tačiau dažnai jas pajuntame, kai pagalvojame apie pokytį. Jei koncentracija į jas padidėja - šviesi, nauja pokyčio galimybė pamirštama.
  • Dalis mūsų matome tik „pusiau tuščias stiklines“ - esame labiau pesimistai, nei optimistai, tad ir karjeroje matome grėsmes, o ne galimybes.

Smegenys veikia taip, kad mus apsaugotų nuo grėsmių, tad šios kelios priežastys yra labai natūralios ir dažnai pasitaikančios.

Trys klausimai, kurie gali padėti ištrūkti iš karjeros paralyžiaus:

  1. Kas mane sulaiko nuo pokyčio?
  2. Ar tai yra realus stabdis? Ar tai tik mano įsivaizdavimas ir fantazija?
  3. Jeigu stebėtumei visa tai iš šalies, ką pasakytumei tavo vietoje esančiam žmogui?

Linkiu drąsiai kelti sau klausimus ir imtis veiksmų, nes jei pokyčio nedarysite patys - jį gali padaryti kažkas vietoje jūsų. Ir tai nebūtinai bus pats geriausias sprendimas jums.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook
Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai darbas spaudžia: mentorės patarimai kaip nelikti be „nervų”?
„Aš pati asmeniškai patyriau momentų, kai atrodė, kad viskas klostosi puikiai, viską spėju, klientai patenkinti, bet tiesiog pradėjau alpti darbo vietoje”, – atvirai dalijasi Klaudija. „Praeini pro visus geriausius gydytojus, niekas nieko neranda. Kol galiausiai vienas gydytojas klausia: „Ar patiriate didelį stresą darbe?” O tau norisi tiesiog atsakyti: „O ar ne visi?”
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Grįžimas į darbą po motinystės: laukiantys iššūkiai ir patarimai
Ilgą laiką praleidus namie, dažnai moteriai atrodo, kad ji viską pamiršo bei atsiliko nuo rinkos tendencijų. „Nė velnio, nes čia taip pat kaip išmokti važiuoti dviračiu. Sėdi ir važiuoji”, – būgštavimus nuramina Agnė. „Svarbu kelti sau realius lūkesčius. Jei įtikinėsime save, kad per metus ar dvejus viską pamiršome, pačios sau uždarysime duris. Tačiau grįžimas į darbą – tiesiog dar vienas pokytis, prie kurio reikia priprasti. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Mentorystė ir kasdienė disciplina: kaip sėkmingai pakeisti karjerą?
Kai idialogue mentee Dominyka Lamauskaitė rytais skubėdavo į darbą biure, ji jau žinojo – tai ne jos galutinė stotelė. Kažkur giliai viduje kirbėjo jausmas, kad gyvenime turėtų būti kažkas daugiau. Kažkas, kas leistų jai pasijausti savo vietoje. „Dirbau su dokumentais, su agentais... Tai buvo pirmas rimtesnis darbas, kur kiekvieną dieną 8 valandas praleisdavau ofise, – prisimena Dominyka, – bet jau tada žinojau, kad tai nebus mano viso gyvenimo karjera.”
Skaityti toliau