2024.03.25

Kodėl kiekvienam vadovui reikia mentoriaus?

Vadovai, lyderiai ir darbo komandų vedliai, sukluskite jei savo žodyne randate „žinau daugiau nei kiti” ir „viską turiu padaryti pats”.

 

Nėra gėdinga nežinoti, o prašyti palaikymo nėra silpnumo ženklas. Tai patvirtina ir idialogue mentorių (ne tiki mūsų mentoriai) žodžiai, kurie šiame straipsnyje dalinasi, kodėl kiekvienam vadovui reikia mentoriaus.

 

Išduosime paslaptį – geriausieji ir daugiausiai pasiekusieji turėjo aplinkos pagalbą ir palaikymą bei savo profesinę išmintį pildė kitų žmonių įžvalgomis.

 

Irina Mažuolienė teigia, kad kiekvienam vadovui reikia mentoriaus, nes:

 

Dažnai versle vadovais tampa specialistai, kurie turi 5% daugiau iniciatyvos už likusius komandos narius. Mentorius yra būtinoji pagalba norint išlipti iš specialisto rolės ir žengti tvirtus žingsnius tapmant komandos vedliu.

 

Loreta Bitė teigia, kad kiekvienam vadovui reikia mentoriaus, nes:

 

Vadovavimas ir lyderystė yra kelionė, o patyrę vadovai kartais taip elegantiškai skrieja su savo XXL dydžio lūkesčių ir atsakomybės „lagaminais“, jog iš šono žvelgdamas nė nenuspėtum jų turinio ir svorio. 

 

Vadovo kelią pasirinkusiųjų iššūkiai galbūt yra labiau pastebimi, ypač jei spręstinų klausimų „segtuvėlis“ vis kiša kampą iš rankinio bagažo... 

 

Kaip bežiūrėtume, kiekvienas „lengvumas“ turi savo svorį, jaučiamą tik jo nešėjui, tad manau, tai pats geriausias argumentas susirasti labiau patyrusį bendrakeleivį – mentorių, kuris mielai pasidalins savo sukaupta išmintimi. 

 

Vadovui atverti savo „laikmenas“ ir kalbėtis apie tai, kas svarbu ir jautru, kas galbūt nekomfortiška, reikia ypač saugios bendravimo aplinkos, pasitikėjimo, abipusiai pagarbaus ir palaikančio santykio, o būtent tai ir suteikia mentorystė.

 

Laura Aga teigia, kad kiekvienam vadovui reikia mentoriaus, nes:

 

Tai praplės požiūrį, dovanos įkvėpimą, naujas mintis, idėjas bei palaikymą.

 

Ramutė Alechnavičiūtė teigia, kad kiekvienam vadovui reikia mentoriaus, nes:

 

Verslo mentorystė, koučingas, psichologija, mokymai yra būdai mąstyti, pajausti, kurti, veikti.

Mentoriaus pasidalinimas savo patirtimi dovanoja įžvalgas naujų dalykų atradimui bei suteikia šansą padaryti mažiau klaidų.

 

Kristina Mareckienė teigia, kad kiekvienam vadovui reikia mentoriaus, nes:

 

Kiekvienam žmogui, o juolab lyderiui ir vadovui verta turėti trijų rūšių santykius:

 

  1. Turėti kas MANE VEDA, moko, dalinasi savo patirtimi, padeda atrasti ir suprasti savo stiprybes. Taip pat matydami mūsų veikimą iš šono padeda suvokti, kokie mūsų veiksmai trukdo išsikeltam tikslui. Toks santykis kuria pasitikėjimą ir tuomet kur kas lengviau išgirstame ir priimame visokį (ir korekcinį) grįžtamąjį ryšį, nes jis yra nesupainiotas su vertinimu, finansiniu atlygiu ir pan. Savo mentorius mes visai kitaip klausome ir priimame jų patarimus, nes žinome, kad jie mums linki gero. Galų gale turime su kuo pasitarti, kam užduoti klausimus, išgirsti nuomonę iš šono.

 

  1. Turėti LYGIAVERTĮ santykį. Dažniausiai tai artimesnės bendruomenės nariai ir draugai, su kuriais išsikalbame, atrandame paguodą ir atjautą, kartu patiriame džiaugsmą ir dar daug visko nuostabaus.

 

  1. Turėti ką AŠ VEDU, su kuo dalinuosi savo nueitos profesinės ir / ar gyvenimiškos kelionės patirtimi, palaikau ir svarbiausia - su kuo jaučiuosi reikalingas.

 

Aš tai vadinu trijų ryšių filosofija ir priešnuodžiu prieš vienišumą, kuris lyderių tarpe ypatingai dažnas reiškinys.

 

Ramunė Gvozdaitė teigia, kad kiekvienam vadovui reikia mentoriaus, nes:

 

Mes žmonės ir kiekvienas, kuris turi savo tikslų bei ambicijų, susiduria su iššūkiais ir kiekvienam reikia to, kas padėtų išsilaikyti tame kelyje, primintų dėl ko tu darai tai, ką darai, padėtų adaptuotis pasikeitusiose situacijose ir, žinoma, motyvuotų bei palaikytų. Mentorius yra tokia atrama kiekvieno kelyje.

 

Irina Četovičienė teigia, kad kiekvienam vadovui reikia mentoriaus, nes:

 

Mentorius turi skirtingą patirtį ir žinias, todėl paskatintų pasižiūrėti į kylančius klausimus iš kitos perspektyvos.

 

Rita Patalavičienė teigia, kad kiekvienam vadovui reikia mentoriaus, nes:

 

Esame 5 mus supančių žmonių vidurkis, tad mentorius tikrai galėtų prisidėti prie to vidurkio pakėlimo. O kita mintis yra ta, kad aktyviai veikiant susikaupia daug klausimų ir situacijų, kuriose verta pasitikrinti savo elgseną.

 

Loreta Kačanauskienė teigia, kad kiekvienam vadovui reikia mentoriaus, nes:

 

1+1 = ne 2, o 11!

Join idialogue!

Share Facebook

For improvement
Neringa Sendriūtė Practical advice
The mindset of a stress expert. How do you find the calmness in the storm?
In order for him to be able to help others cope with their emotional challenges, he had to win his own internal fights. Today, Simonas Niedvaras carries not only the title of idialogue mentor, but also the role of a stress instructor, and Simonas's new book "The mindset of a stress expert" encouraged us to delve deeper into the topic of stress understanding and stress processing. In this article, Simonas shares his personal encounters with stress and practical insights on how to allow yourself to feel and act when feeling. In other words, how do you find the calmness in the storm?
Skaityti toliau
neringa Courses
Tarptautinės organizacijos tarptautinė mentorystės programa: ko Baltijos šalių vadovai gali pasimokyti vieni iš kitų
„Luminor“ banko Mokymų partnerė Danguolė Maslienė akcentuoja, kad sklandus vadovų bendradarbiavimas, komandiškumas ir lyderystės principų puoselėjimas yra svarbus ne tik dėl jų sklandaus ir sėkmingo darbo bei profesinio augimo, tačiau ir dėl sektino pavyzdžio formavimo darbuotojams. Jeigu mokosi ir auga vadovai, darbuotojai taip pat yra motyvuoti tobulėti.
Skaityti toliau
neringa Success story
Gerovės mentoriai: kaip jie prisideda prie darbuotojų ir organizacijos klestėjimo?
Pasak Agnės Gorpiničienės, kai kalbame apie darbuotojo emocinę sveikatą, svarbu suprasti, kad į darbą ateina ne funkcija, o žmogus. „Ar įmanoma pasamdyti tik vieną asmenybės dalį – jo žinias, bet ne visa kita, kas jį sudaro? Manau, kad ne. Ir jei mes renkamės pamatyti visą žmogų ir jį stiprinti, palaikyti, gauname kur kas didesnę vertę“, – įsitikinusi A. Gorpiničienė.
Skaityti toliau