idialogue

2022.06.17

10 knygų, kurias skubėti perskaityti tau rekomenduoja idialogue Mentoriai | 3rd edition

Visų naujai prie platformos prisijungusių Mentorių klausiame, kokią knygą jie rekomenduotų savo mentee. Kadangi Mentorių idialogue plaformoje virš 450, tad ir knygų rekomendacijų sukaupta nemažai – dalinamės trečiuoju dešimtuku, kurį verta įsitraukti į must read sąrašą:

 

Mentorė Rasa Strolytė rekomenduoja:

Kiekvienam momentui tinka vis kita knyga, bet T. Avilietės „Vidinės pilies buveinės“ mane visada geba pažadinti iš apkiautimo. Tai dvasinės literatūros šedevras, sukurtas pagal T. Avilietės mistinių vizijų patirtį. Autorė aprašo, kaip žmogaus siela, klajodama iš vienos buveinės į kitą, per maldą ir meditaciją išgyvena kančią, atsiskyrimą, išmoksta nuolankumo, pažįsta save, pasiekia tobulą ramybę ir pagaliau patiria bendrystę su Dievu.

 

Mentorius Romanas Vindzbergas rekomenduoja:

  • Peterson „12 rules of life” – tarsi vedlys šiuolaikiniam žmogui po chaotišką šių dienų pasaulį. Remdamasis tiek senovės išmintimi, tiek naujausiais moksliniais atradimais, J. Petersonas nuosekliai dėsto tai, ką svarbu žinoti prieš priimant reikšmingiausius gyvenimo sprendimus. Daug metų tyrinėjęs istoriją, mitologiją, neuromokslą, psichoanalizę, vaikų psichologiją, klasikinę literatūrą ir Bibliją, autorius atrado tai, kas leidžia paneigti egzistuojančią laimės, kaip gyvenimo tikslo, teoriją.
  • Deida „The way of the superior man” – atskleidžia svarbiausias vyrų gyvenimo problemas – nuo ​​karjeros ir šeimos iki moterų, intymumo ir meilės, dvasingumo ir santykių – ir siūlo praktinį vadovą, kaip gyventi vyrišką sąžiningumo, autentiškumo ir laisvės gyvenimą.

 

Mentorė Simona Barevičiūtė rekomenduoja:

Nuoširdžiai rekomenduoju B. Brown knygą „Didi drąsa” (angl. Daring Greatly: How the Courage to Be Vulnerable Transforms the Way We Live, Love, Parent, and Lead). B. Brown moko, kaip nematyti galios kaip baigtinės ir nekaupti jos, žinoti, kad galia tampa begalinė, kai ja dalijamės su kitais, nevengiame sunkių pokalbių ir situacijų, linkstame į pažeidžiamumą, kai reikia atlikti gerą darbą.

 

Mentorė Justina Runienė rekomenduoja:

Holiday „Kliūtis paversk galimybėmis” (šiuo moto vadovaujuosi ir gyvenime, ir versle) – sužinosite, kaip išsilaisvinti, kaip daugelį nepalankių situacijų, su kuriomis susiduriame, paversti palankiomis, ar bent jau išpešti iš jų visą įmanomą naudą, kaip nesėkmėje įžvelgti sėkmę. Tai knyga, kurioje daug realių istorijų, iliustruojančių nepaliaujamą ištvermę ir nepakartojamą išradingumą.

 

Mentorė Virginija Jurėnienė rekomenduoja:

Archambeau „Grakščiais žingsneliais į karjeros aukštumas” pateikia 12 tradicinių moters vaidmenų, kurių visus ar bent daugelį jos atlieka. Parodoma, kaip galima naudotis įgūdžiais, įgytais atliekant šiuos vaidmenis, kopiant karjeros laiptais ir siekiant laimės asmeniniame gyvenime.

 

Mentorė Vaida Kirkliauskaitė rekomenduoja:

Priklausomai kokiame gyvenimo etape esi ir ko tuo metu reikia. Man pastaruoju metu trūko estetikos ir laiko, taigi: 

  • Jonas ir Adolfas Mekai „Gyvenimo lai(š)kai” – šią knygą būtų galima pavadinti filmu, atsidūrusiu ant popieriaus, kuriame susitinka Mekų šeimos nariai ir jų artimieji. Dviejų brolių gyvenimas skleidžiasi laiškuose šeimos nariams, likusiems Lietuvoje.
  • Jake Knapp ir John Zeratsky „Make time” – niekas niekada nežiūrėjo į tuščią kalendorių ir nesakė „Geriausias būdas praleisti šį laiką – prigrūsti jį pilną susitikimų.” arba ryte atėjęs į darbą neplanuoja „Šiandien valandų valandas praleisiu feisbuke!”, tačiau būtent tai ir darome. Ši knyga yra paprasta 4 žingsnių sistema, skirta pagerinti susikaupimą, rasti didesnį džiaugsmą savo darbe ir gauti daugiau iš kiekvienos dienos.

 

Mentorė Greta Morkūnaitė rekomenduoja:

Doidge „Save keičiančios smegenys“. Tai knyga apie unikalią smegenų savybę – neuroplastiškumą. Apie tai, kad smegenys geba keistis, o jų stulbinančios transformacijos gali padėti įveikti įvairias psichines ir fizines žmogaus ligas ir netgi negalią.

 

Mentorė Lina Mikoliūnaitė rekomenduoja:

Rhinehart „Kauliukų žmogus” – makabriškas romanas, kurio pagrindinis veikėjas, racionalus ir ambicingas psichoanalitikas, kamuojamas dvejonių, nerimo ir geismo, netikėtai atranda būdą išvengti rutinos, elgtis spontaniškai, vis kitaip praleisti dieną, vis labiau rizikuoti, vis labiau nutrinti ribą tarp žaidimo ir gyvenimo.

 

Daugiau knygų rekomendacijų: 

10 knygų, kurias skubėti perskaityti tau rekomenduoja idialogue Mentoriai | 1st edition

10 knygų, kurias skubėti perskaityti tau rekomenduoja idialogue Mentoriai | 2nd edition

Join idialogue!

Share Facebook

idialogue

For improvement
Neringa Sendriūtė Practical advice
The mindset of a stress expert. How do you find the calmness in the storm?
In order for him to be able to help others cope with their emotional challenges, he had to win his own internal fights. Today, Simonas Niedvaras carries not only the title of idialogue mentor, but also the role of a stress instructor, and Simonas's new book "The mindset of a stress expert" encouraged us to delve deeper into the topic of stress understanding and stress processing. In this article, Simonas shares his personal encounters with stress and practical insights on how to allow yourself to feel and act when feeling. In other words, how do you find the calmness in the storm?
Skaityti toliau
neringa Courses
Tarptautinės organizacijos tarptautinė mentorystės programa: ko Baltijos šalių vadovai gali pasimokyti vieni iš kitų
„Luminor“ banko Mokymų partnerė Danguolė Maslienė akcentuoja, kad sklandus vadovų bendradarbiavimas, komandiškumas ir lyderystės principų puoselėjimas yra svarbus ne tik dėl jų sklandaus ir sėkmingo darbo bei profesinio augimo, tačiau ir dėl sektino pavyzdžio formavimo darbuotojams. Jeigu mokosi ir auga vadovai, darbuotojai taip pat yra motyvuoti tobulėti.
Skaityti toliau
neringa Success story
Gerovės mentoriai: kaip jie prisideda prie darbuotojų ir organizacijos klestėjimo?
Pasak Agnės Gorpiničienės, kai kalbame apie darbuotojo emocinę sveikatą, svarbu suprasti, kad į darbą ateina ne funkcija, o žmogus. „Ar įmanoma pasamdyti tik vieną asmenybės dalį – jo žinias, bet ne visa kita, kas jį sudaro? Manau, kad ne. Ir jei mes renkamės pamatyti visą žmogų ir jį stiprinti, palaikyti, gauname kur kas didesnę vertę“, – įsitikinusi A. Gorpiničienė.
Skaityti toliau